Zlepšené výkony a první bod

Druhý fotbalový víkend se nám herně povedl lépe než ten první, sehráli jsme dvě vyrovnaná utkání a v neděli vybojovali první bod za remízu s Modřany. 

Dukla JM „B“ – FA Alexe Zbura 3:6 (1:2)

Oproti minulému kolu se vyměnil brankář a provedli jsme taky dvě změny v poli. Prvních 15 minut zápasu to nebylo ono, klukům dělá obrovské potíže vyrovnat se s tím, že hrajeme proti starším klukům. Než jsme si v na to zvykli, prohrávali jsme 2:0. Do konce poločasu jste dokázali snížit a vypracovali si další šance. Najednou jsme byli vyrovnaným soupeřem, a to jak kombinačně, tak v tvrdosti soubojů. Podobně tomu bylo i po přestávce. Nicméně soupeř měl dva rozdílové hráče, kteří se postarali o další tři rychlé branky. Kluci to stejně jako před týdnem nezabalili, dokázali se ve skóre znova přiblížit, další šance jsme ovšem neproměnili. To také soupeř, několik výborných zákroků předvedl Matěj. Největší problém nyní je v našich hlavách, nesmíme si připouštět, že soupeři jsou starší, dokážeme totiž i s takovými hrát. Sobota nám to ukázala. 

Sestava: Groll – Ančinec, Billy, Hejtmánek, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Popelář, Procházka, Vít. 

Branky: 27. Vít, 49. Kolárovec, 50. Procházka. 

Dukla JM „C“ – SK Modřany „B“ 2:2 (1:1)

V úmorném vedru se hrál vyrovnaný zápas. Trochu jsme protočili sestavu a nechali na výpomoc rozehrát několik kluků ze shora. Šlo to znát, týmový výkon byl výrazně lepší než před týdnem, herně se zvedli všichni. Hráli jsme kombinačně a v tom jsme soupeře přehrávali. Soupeř hrál v podstatě jen na dlouhé míče za obranu, dokázali jsme si s nimi poradit. Někteří kluci nás svým výkonem příjemně překvapili, škoda jen velkého počtu nevyužitých šancí, v průběhu zápasu jsme mohli vedení zvýraznit a pak by nás tolik nemrzel ani vyrovnávací gól z posledního rohu v zápase. Přes zlepšený výkon lze stále pozorovat spoustu nedostatků, zejména nevyužívání volných prostor, zbytečné hraní na sebe či zbrklost v zakončení. Ve velkém vedru se také více zdůraznily rozdíly v kondici. Na ní je potřeba také pořád pracovat.

Sestava: Groll – Čvančara, Děkan, Faltys, Hýsek, Juhás, Kanclíř, Mihn, Michl, Popelář, Řehák.  
Branka: 28. Mihn, 52. Čvančara.