Dvě prohry na úvod

Hned den po konci náročného týdenního soustředění jsme odehráli první dva soutěžní zápasy jako mladší žáci, oba skončily prohrou.

SK Střešovice „C“ – Dukla JM „C“ 7:1 (3:1)

Do utkání jsme vstoupili dobře, dokonce jsme se dostali do vedení. Nicméně po obdrženém gólu jsme se herně trošku složili, po třením gólu bylo po zápase. Přestali jsme běhat a ani jsme neviděli snahu se zápasem něco udělat. Začaly nám odskakovat míče, hráli jsme zbrkle a bez kombinace. Výrazně chyběla také střela, ať v blízkosti branky, tak ze střední vzdálenosti, možností k tomu bylo několik. Některé kluky jsme proti výkonům na soustředění nepoznávali. Jestli to bylo únavou z náročného posledního týdne nebo je v tom něco jiného, ukážou další zápasy.     

Sestava: Michl – Billy, Děkan, Faltys, Hýsek, Juhás, Kanclíř, Palcej, Pitelková, Řehák, Staněk, Unger.  
Branka: 8. Hýsek. 

SK Motorlet „D“ – Dukla JM „B“ 9:2 (5:0)

Na úvod první třídy nás čekal extrémně těžký soupeř, který hrál v sestavě pouze s hráči „áčka“, které hraje divizi. Aspoň jsme poznali, jak by nám případně v této soutěži bylo. Klukům nelze upřít snaha a bojovnost, ale na velmi dlouhém hřišti za soupeřem zaostávali hlavně v rychlosti a schopnosti kombinace. Pozitivem je, že přes jednoznačný první poločas zápas nezabalili a v druhé půlce se dokázali soupeři více herně vyrovnat, dát dvě branky a udržet skóre v přijatelné výši. Největší problém nám v zápase dělala rozehrávka, soupeř napadal velmi vysoko a neuměli jsme si s tím dlouhodobě poradit. Chyběla nám větší aktivita, pohyb do prostoru a také přesnost rozehrávky od brankáře. 

Sestava: Popelář – Ančinec, Čvančara, Groll, Hejtmánek, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Procházka, Vít. 
Branky: 39. Kolárovec, 66. Čvančara.