Nepodařené derby

Po náročném programu posledních týdnů jsme na derby dali odpočinout několika oporám. Zároveň na poslední chvíli odpadli další dva nemocní. I v naší nedělní sestavě, a tedy s jedním hráčem na střídání na každém hřišti, jsme měli vyhrát. V neděli jsme ale měli den blbec a je potřeba celé to hodit za hlavu. Na prvním hřišti jsme dobře začali, rychle vedli, byli jsme lepším týmem, a to vlastně celý zápas. Soupeře jsme nechali se zbytečně dotáhnout a přes velkou herní převahu jsme již nedokázali výsledek překlopit na naši stranu. Vrcholem byla poslední čtvrtina, kdy jsme soupeře nepustili po celou dobu na 15 metrů od jejich brány, ale střelecky to prostě v neděli nešlo. V ideální pozici již tradičně trefujeme střed branky nahoru. Kluci ale ve vedru tvrdě makali až do konce, to byli na jejich výkonu pozitivní. Druhé hřiště rychle prohrávalo, první čtvrtinu dokonce 0:5, poté se kluci herně zvedli, ale lepšímu výkonu také chyběly vstřelené branky. Střelecky nám to poslední dobou nejde, trápí nás to dlouhodobě. I přes velké zlepšení, je stále u některých snaha uhrát všechno zbytečně sám. Vhodná přihrávka je někdy daleko více než vstřelený gól. I přesto, že v neděli bylo fakt velké vedro, je potřeba v takových situacích nic nevzdávat (hlavně v hlavě!) a makat až do konce. Pro nás trenéry je rychlý návrat a pomoc obraně víc, než když pouze vepředu čekám schovaný a možná dám po dlouhé přihrávce za obranu gól.   

FC Háje – Dukla JM 15:9 (8:4)

Sestava:

Hřiště 1: Popelář (Čvančara) – Billy, Čvančara (Popelář), Děkan, Kanclíř, Mihn, Peclinovský.
Hřiště 2: Kantořík (Michl) – Hejtmánek, Hýsek, Kabelka, Kolárovec, Michl (Kantořík), Řehák.

Tvrdé boje v Teplicích

Stejně jako minulý týden v Nymburce, také v sobotu v Teplicích nás čekala tři velmi těžká utkání. V prvním jsme se postavili domácím Teplicím. Ti na nás vlítli a rychle jsme prohrávali 4:0. Po deseti minutách jsme dokázali hru vyrovnat, dát branku a nějaké další příležitostí neproměnit. Nicméně i přes vyrovnanou hru jsme až do konce tahali za kratší konec. Souboj s Benešovem byl opticky stejný, velmi silný soupeř, rychlý, důrazný a kombinačně zdatný. Prohrávali jsme, dokázali se vrátit do zápasu. Hnali jsme se za vyrovnání, branka na 3:3 dokonce padla, bohužel z ofsajdu. Víc jsme přes velkou snahu nedokázali, z velkého našeho tlaku soupeř přidal jistící gól. V posledním zápase jsme opět po týdnu narazili na Nymburk a opět vyhráli. Byli jsme lepším týmem, vedli jsme, soupeř vyrovnal a my dokázali opět reagovat a třemi góly zápas rozhodnout. Zápasy nám opět ukázaly, že je potřeba a na čem pracovat. Lepší kombinace, roztahování hřiště, rychlejší návrat do obrany, ochota kousnout únavu a nadále bojovat. A pak ta koncovka. Stále jsme ve spoustě případů zbrklí, střílíme z větší dálky, než musíme, pořád to cpeme doprostřed nahoru a dost často také místo střelby z dobrého místa hledáme kličkováním snad lepší a ve finále ani střela nepřijde. 

Sestava: Groll – Ančinec, Billy, Hejtmánek, Hlinka, Hýsek, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Popelář, Procházka, Vít.

Dukla JM – Teplice 1:4 (branka Ančinec)
Dukla JM – Benešov 2:4 (branky Ančinec, Kabelka)
Dukla JM – Nymburk 5:2 (branky Ančinec, Hejtmánek 2, Kolárovec, Vít)

Dukla JM – Loko Vltavín 20:6 (12:4)

V sobotu začala také dokrývací soutěž. Do hry se tak přes víkend dostali všichni, kdo byli k dispozici. Proti mladším hráčům z Vltavínu si kluci pěkně zastříleli. Nicméně zápas se postupem času zvrhl v soutěž, kdo si dá více branek. Kdyby se kluci nepředháněli, mohl být zápas lepší výsledkově, a hlavně i na pohled. 

Sestava: Michl – Kanclíř, Pech J., Pech V., Řehák, Spodniak Da., Spodniak Do., Unger.