Jsme lepší, ale dřeváci

Dukla JM – Aritma 22:14 (9:9)

Alex ten zápas v jeho průběhu zhodnotil dokonale trefně. Na obou hřištích jsme Aritmu přehrávali, na obou jsme nedávali góly ani z těch největších šancí. Na druhém hřišti to kluci po přestávce odšpuntovali a díky tomu je výsledný rozdíl ve skóre větší. První hřiště se trápilo ve střelbě až do konce a svůj minizápas vyhrálo jen 9:8. Aritma nebyla slabý soupeř, hrála pěkně kombinačně, stejně jako v minulých letech měla kvalitní rozehrávku od brankáře. Našim klukům ale nejde vyjma koncovky nic vytknout. Až do konce bojovali, hráli poctivě dozadu a soupeřovu kombinační hru dokázali eliminovat rychlostí, důrazem a bojovností. Dobře nám dneska zachytali také oba brankáři. 

Sestava:

Hřiště 1: Michl – Ančinec, Hejtmánek, Hlinka, Hýsek, Kantořík, Kolárovec, Popelář.
Hřiště 2: Groll – Billy, Děkan, Kabelka, Mihn, Procházka, Řehák, Vít.   

Turnaj Choceň

V pondělí bylo krásně, turnaj byl super zorganizovaný, pozitivem také bylo, že jsme kromě jednoho utkání na umělce hráli všechno na trávě. Bohužel nás docela srazilo hned první utkání, které nezvládl hlavně rozhodčí. Za stavu 1:2, kdy jsme byli jasně lepším týmem a neskutečně soupeře mačkali jsme dostali gól po snad třímetrovém ofsajdu. Kdo mě zná, ví, že dokážu hodně křičet, ale tady jsem křičel ještě víc a konkrétní rozhodčí si po pozápasové intervenci žádný další náš zápas už nezapískal. Kluci se s pocitem křivdy v hlavách snažili vyrovnat, tlačili, ale chyběla nám efektivnější koncovka. Do otevřené obrany jsme naopak dostali další branku. V druhém zápase jsme hráli proti Šumperku. Byl to nejlepší tým, který jsme na turnaji potkali, prohrál až ve finále. V zápase jsme přesto byli vyrovnaným soupeřem, jen jsme opět nedávali šance. Gólem třeba neskončila ani dorážka po střele do tyče z 30 centimetrů do poloprázdné branky. V dalších dvou zápasech jsme vydřeli těsné výhry, kdy v tom prvním měla být vyšší. Souběh výsledků ve skupině nás poslal až na 4. místo. V zápasech o umístění nás dohnala užší soupiska deseti kluků a s tím související postupující únava. Jen 2 kluci na střídání se proti týmům s 15 hráči muselo projevil. O umístění jsme hráli proti domácím a 10 jsme jim minut nepůjčili míč, z převahy jsme dokázali vytěžili jen jeden gól. Po první střele na naši branku (z dálky) a dalším smolném gólu po nešťastném odrazu jsme prohrávali. Měli jsme dvě vyložené šance na vyrovnání, ale platilo fotbalové nedáš dostaneš a nás čekal zápas o konečné 7. místo opět proti Hlinsku. Tentokrát jsme těsně prohráli my, fyzická únava už byla obrovská. Chci ovšem moc poděkovat všem klukům za bojovnost až do konce, vydali ze sebe poslední zbytky sil. Poděkování patří také rodičům, proti některým týmům a zejména některým rodičům to bylo velmi těžké a složité, ale až do konce zůstali u pozitivní podpory kluků!!     

Sestava: Groll – Ančinec, Billy, Děkan, Hlinka, Hýsek, Kantořík, Mihn, Popelář, Procházka.

Dukla JM – Svitavy 1:4 (branka Kantořík)
Dukla JM – Šumperk 0:3
Dukla JM – Žamberk 2:1 (branky Popelář 2)
Dukla JM – Hlinsko 2:1 (branky Kantořík, Děkan)
Dukla JM – Choceň 1:3 (branka Ančinec)
Dukla JM – Hlinsko 1:2 (branka Hlinka)

FK Zlíchov – Dukla JM 13:12 (9:6)

Výsledkově nepodařený zápas, zvlášť když na podzim jsme vyhráli o parník, tři parníky. Opakuje se to skoro každý zápas, hrajeme všechno na sebe. Už ani v této soutěži nemůže fungoval to, že dokážu prokličkovat sám přes celé hřiště. Týmově jsme začali hrát až v poslední čtvrtině, ztrátu 5 branek jsme ale dohnat nedokázali. Celý zápas nás trápilo také proměňování šancí. Když jdeme sami na brankáře je daleko větší pravděpodobnost, že z toho gól nebude, než bude.  

Sestava: Čvančara, Kanclíř, Spodniak Da., Spodniak Do., Řehák, Unger, Vejmolová.