Dvě výhry v Benešově

Potřetí letos jsme vyrazili na miniligu v 7+1, tentokrát jsme hráli v typicky aprílovém počasí v Benešově. V prvním zápase jsme přehráli přesvědčivě Kladno, kdy jsme dali dva pěkné góly po kombinacích a dva po střelách z dálky. Soupeř příliš nehrozil, měl jednoho nebezpečného hráče, kterého si obrana pohlídala. V druhém zápase nás čekali domácí, kteří nás před 14 dny v Teplicích docela jasně porazili. V sobotu to byl jiný zápas, kluci ho přijeli vyhrát, vybojovat si to. Rychle jsme vedli, soupeř snížil, měl dokonce šanci vyrovnat z penalty. Tu Matěj chytil a zbylí kluci pak s nasazením vlastního těla nepustili do branky ani dorážku. Vzápětí jsme z protiútoku přidali pojišťovací branku a do konce zápasu poctivě bránili, dokonce jsme mohli přidat i další branky. Před posledním zápasem s Vestcem pár minut vydatně pršelo a my do zápasu nevstoupili dobře. Rychle jsme prohrávali a sílu na zvrat jsme už nenašli. Kluci si připustili únavu a zápas nebyl z naší strany tak pohyblivý, jako ty dva před tím. Přece jen hned šestice kluků hrála i ráno v Kbelích.

Sestava: Groll – Billy, Hejtmánek, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Popelář, Procházka, Vít.

Dukla JM – Kladno 4:1 (branky Hejtmánek 2, Vít, Hlinka.
Dukla JM – Benešov 3:1 (branky Kolárovec 2, Hejtmánek).
Dukla JM – Vestec 3:6 (branky Hejtmánek, Kolárovec, Kabelka).

Spartak Kbely – Dukla JM 5:3 (3:2)

Po dohodě se soupeřem jsme hráli jedno hřiště 7+1. S ohledem na poobědové zápasy v Benešově jsme přijeli v kombinované sestavě. Je třeba říct, že soupeř byl o trochu lepší a vyhrál zaslouženě, i když hrál jednoduchý fotbal založený na dlouhých nákopech od brankáře. My se snažili hrát kombinačně, nicméně té opravdu pěkné kombinace tam bylo pomálu. Na velkém hřišti daleko více vynikly naše nedostatky. Stále je u některých snaha snažit se uhrát všechno sám místo volby vhodné přihrávky, bohužel se projevuje i nedostatek fyzičky, a s ní zejména spojený nedostatečný návrat z útoku do obrany. Koncovka nám stále dělá potíže, stejně jako rozehrávka od brankáře, kdy s ohledem na minimální nabídku hráčů volíme pro rozehrávku přes riskantní prostory. Zároveň hned 3 branky jsme dostali z dorážek střel z dálky, kdy jsme se jen dívali na hráče soupeře. 

Sestava: Popelář – Ančinec, Děkan, Groll, Hejtmánek, Hýsek, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Řehák, Unger. 
Branky: Hejtmánek 2, Kantořík. 

Sokol Troja – Dukla JM 9:9 (4:4)

Páteční předehrávku v dokrývací soutěži jsme nezvládli. Měli jsme vyhrát, k tomu bychom ale museli hrát více kombinačně, nesnažit se hrát na sebe. Na některých bylo vidět, že dlouho nehráli soutěžní zápas. Přece jen trénink, a to ještě ne pravidelně, nedokáže zápasovou praxi nahradit. 

Sestava: Michl – Kanclíř, Pyšný, Řehák, Spodniak Da., Spodniak Do., Unger, Vejmolová. 

Turnaj Roudnice nad Labem

Prodloužená víkend jsme dohráli na turnaji v Roudnici. Nevyšly nám herně první dva zápasy, kdy kluci hráli hodně na sebe a dost často jsme zbytečně ztráceli míče. Po promluvě se naše hře zlepšila a nechybělo moc a vyhráli jsme i semifinále proti Teplicím. Vybrali jsme si trochu smůly, dvakrát jsme vedli a do ničeho soupeře nepouštěli, jenže nám propadlo vzadu pár míčů s odrazem přímo k soupeři, a nakonec jsme prohráli. Zápas o třetí místo s Lovosicemi jsme vyhrát dokázali 7:3, a to i přesto, že jsme v úvodu prohrávali 0:2. 

Sestava: Michl – Billy, Kabelka, Kanclíř, Procházka, Spodniak Da., Spodniak Do., Vít.