Bojovný výkon v Nymburce a jasná výhra nad Stodůlkami

Víkend jsme zahájili v sobotu v Nymburce, kde jsme na jaře poprvé sehráli neoficiální soutěž v 7+1. Terén byl nočních deštích velmi těžký, nicméně na samotné zápasy nepršelo a kluci se se soupeři poprali dobře. Byly to velmi těžké zápasy, zejména v rychlosti a větší intenzitě v soubojích, než se většinou setkáme v Elite. Odnesli jsme si dvě těsné prohry a jednu výhru. Herně jsme nepropadali, nicméně nám v prvních dvou zápasech chyběla koncovka. Ta trochu přišla až ve třetím zápase, kdy jsme domácí jasně herně přehráli, jen laciné inkasované góly a neproměňování šancí znamenaly zbytečně výsledkově vyrovnaný zápas až do samého konce. Ve všech třech zápasech byla ovšem mezihra podle našich představ, kombinace nám šla, dokázali jsme dobře bránit a zachytávat akce soupeře. Většinově jsme využívali celou šířku hřiště. Zapracovat ale určitě musíme na rozehrávce, kdy dobře napadají soupeři nás dostávali zbytečně pod tlak. Zlepšení musí přijít také v hlavách, důraznost hry někteří kluci těžce nesli. Je potřeba se tomu tolik nepoddávat a hrát si pořád svoji hru.

Sestava: Groll – Billy, Čvančara, Faltys, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Popelář, Procházka.

Dukla JM – Neratovice 1:2 (branka Mihn)
Dukla JM – Motorlet 0:2
Dukla JM – Nymburk (branky Popelář 2, Mihn)

Dukla JM – Stodůlky 32:10 (20:1)

Stodůlky nás na podzim porazily, chtěli jsme jim to vrátit. Již po pár minutách první čtvrtiny bylo jasné, že se nám to povede. Soupeře jsme nepouštěli v podstatě do žádných šancí a sami jsme s chutí navyšovali skóre po pěkných kombinacích, individuálních akcích a také důkaznou hrou. Za první půlku zápasu jsme inkasovali jedinou branku, a to ještě po špatné rozehrávce od brankáře. Ve třetí další jednu. V konci se nám to už nepovedlo a zejména druhé hřiště velmi polevilo ve snaze poctivě bránit a dostalo v rychlém sledu pět branek. Podobný výpadek by se mohl ve vyrovnanějších zápasech vymstít. První hřiště hrálo poctivě dozadu až do konce, obdržené branky šly spíše na vrub tomu, že brankář šel na poslední čtvrtinu do pole. Svůj minizápas ale první hřiště dotáhlo k jednoznačnému výsledku 20:4.

Sestava:

Hřiště 1: Popelář – Ančinec, Děkan, Hlinka, Hýsek, Kantořík, Kolárovec, Procházka.
Hřiště 2: Groll – Billy, Čvančara, Faltys, Hejtmánek, Kabelka, Mihn, Vít.