Výborný výkon proti Braníku

V nedělním odpoledni na nás čekal náš největší soupeř posledních let – ABC Braník, který v soutěži neprohrává. Po dohodě jsme hráli jedno hřiště 7+1 a druhé 5+1. Své zápasy vyhrály po dobrém výkonu obě naše hřiště. Přece jen více musíme chválit to velké. Kluci se po první relativně vyrovnané čtvrtině do soupeře pustili naplno a konečný jednoznačný výsledek mluví za vše. A to je ještě velmi milosrdný. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů na velkém hřišti. Soupeře jsme rozebrali přímočarou hrou. Skvěle jsme kombinovali, spousta branek padla po krásných přihrávkách až do prázdné brány. Zároveň jsme byli celý zápas pohyblivější, využívali celou šířku hřiště, rychlá křídla, a hlavně až do konce jsme nepolevili v poctivé hře dozadu. Nějaká negativa? Branek mohlo být více, občas jsme nevolili vhodná řešení a šli jsme do kličky do obsazené strany místo přihrávky do volného prostoru. Kluci ale podali fantastický výkon. 

Dukla JM – ABC Braník 13:2 (4:1)

Sestava: Groll (Popelář) – Billy, Hejtmánek, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Popelář (Mihn), Procházka, Vít.

Na menším hřišti kluci začali trochu zakřiknutě a první čtvrtinu prohráli 2:5. Po přestávkové domluvě jsme začali ve druhé čtvrtině hrát fotbal, soupeře zatlačili a v poločase jsme už vedli. Najednou nás bylo plné hřiště, kluci začali kombinovat, bojovat, poctivě dohrávat všechny situace a byli za výkon odměněni spoustou vstřelených gólů. V nastaveném tempu pokračovali až do konce a výhru už nepustili. Ano, nějaké věci drhly, pořád u některých vidíme snahu hrát více na sebe a nepochopení smyslu pro kombinaci. Ale i zde je vidět pokrok a hodně akcí bylo kombinačních tak, jak si je představujeme. 

Dukla JM – ABC Braník 17:13 (9:8)

Sestava: Michl – Ančinec, Čvančara, Hýsek, Mihn (Groll), Peclinovský, Řehák. 

Již v sobotu jsme potkali ve vytěžovací soutěži Královice. Kluci ve velkém vedru bojovali, někdo lépe, někdo hůře. Soupeř byl kombinačnější než my, nás zase zdobila bojovnost a také snaha rvát se o výsledek až do konce. První poločas jsme vyhráli, jenže nám nevyšla třetí čtvrtina, ve které se soupeř dostal do vedení, a i přes velkou snahu jsme vyrovnat nedokázali. Královice stejně jako na podzim vyhrály, kdy byly jediným týmem, co nás dokázal porazil. 

Dukla JM – Sokol Královice 6:11 (5:3)

Sestava: Michl – Děkan, Hýsek, Kanclíř, Řehák, Spodniak Da., Spodniak Do., Unger.