Víkend plný výher

V sobotu jsme si odpočinuli od normálního fotbalu, dva týmy totiž vyrazily na turnaj v plážovém fotbale. Bez zkušeností s pískem jsme nic nečekali, turnaj ale dopadl nad očekávání. V základní skupině si žlutý tým připsal tři výhry v normální hrací době a jedna na penalty. Ty nešly červenému týmu, který dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál na penalty. I tak šel z druhého místa do čtvrtfinále proti Benešovu. Zápas byl v naších očích jedním z vrcholů turnaje, byli jsme jasně lepší, jen jsme nedávali šance a soupeř dokázal své dvě jediné proměnit. Ještě 2 minuty před koncem to bylo 0:2, kluci to nevzdali, dokázali vyrovnat, v koncem hracího času jsme ustáli i trestný kop z nebezpečné vzdálenosti od branky. Penalty dopadly tentokrát jednoznačně pro nás. Vojta nic nepustil a sám s Čvančim bezpečně proměnil. Tento zápas poprvé ukázal, jak jsme jeden tým. Žlutí totiž fandili jak o život a vítězství slavili kluci dohromady. Žlutý tým své čtvrtfinále zvládl jednoznačně a v semifinále nás čekal vzájemný zápas. Červení byli překvapivě lepším týmem, žluté k ničemu nepustili a sami měli několik šancí. Branka nepadla a zase se šlo na penalty. V těch byli žlutí přesnější a po výsledku 3:2 postoupili do finále. Nastal krásný moment turnaje, kdy vítězní žlutí utěšovali červené. Další ukázka toho, že za každé situace jsme jeden tým. Žlutí ve finále přesvědčivě porazili holky ze Slavie. Červení o třetí místo bohužel smolně o gól prohráli s velkou Duklou. Po zápase byli všichni zdrcení, skutečně jim na výsledku záleželo. Kluky v sobotu fotbal na písku moc bavil a celý den si užili. Bonusem pak byla cena pro Otu jako nejlepšího střelce turnaje. 

Žlutý tým: Groll – Kabelka, Kanclíř, Kantořík, Procházka, Vít.
Červený tým: Popelář – Billy, Čvančara, Juhás, Mihn, Michl, Řehák.

Podolí – Dukla JM 3:9 (1:2)

Náročná sobota na písku se nijak neprojevila. Kluci byli v zápase 7+1 po celou dobu lepším týmem. V první polovině nám trochu drhla koncovka, mohli jsme dát klidně 8 branek. Kombinačně, rychlostně i bojovností jsme ovšem soupeře jasně přehrávali. Problémy nám trochu dělala jen jednoduchá hra Podolí, které hrálo na dlouhé míče za obranu. V druhé půli jsme trochu změnili rozestavení, Vojta v bráně zlepšil hru nohama a účelněji zachytával a rozehrával dlouhé míče, a hlavně nám to tam začalo padal. Dali jsme hodně branek po krásných kombinacích i střelách z dálky. Spousta dalších šancí ale zůstala nevyužita. Dokázali jsme krásně kombinovat, využívat velikost hřiště a hrát velmi nesobecky. Pochválit je i rodiče, byli hodně slyšet.   

SestavaPopelář – Billy, Čvančara, Faltys, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Procházka, Vít.
Branky: Vít 3, Čvančara 2, Hlinka 2, Kolárovec, Kantořík.
 

Dukla JM – Ruzyně 20:5 (9:2)

Podle výsledku to vypadá na jednoznačnou záležitost. Úplně spokojeni ale nejsme. Sice jsme dali hodně branek, ale zároveň bylo ve hře hodně nedostatků. Jako již tradičně v dokrývačce je to hlavně předržování míče a neschopnost raději posunout hru na lépe postaveného spoluhráče. Kluci v zápas párkrát zjistili, že to vede hlavně ke zbytečným soubojům, které bolí. Docela velké problémy nás dělat šikovný o tři roky mladší kluk na levém křídle, který nám dal snad všechny branky svého týmu.     

Sestava: Michl – Děkan, Hýsek, Juhás, Kanclíř, Spodniak Da., Spodniak Do., Řehák.