Turnaj v Blšanech

S cílem poměřit se s trochu jinými soupeři, jsme vyrazili v neděli na silně obsazený turnaj do Blšan. Ve skoro letním počasí nás čekalo 10 náročných zápasů.

Hned první dva soupeře známe docela dobře, Tempo jsme přehráli po dobrém obranném výkonu 2-0. Roudnici, která nás v přípravě posledně jasně přehrávala, jsme v počátku překvapili a rychle vedli 2-0. Soupeř přidal a dokázal vyrovnat, více jsme díky bojovnému výkonu nepřipustili. S Táborskem jsme sehráli vyrovnaný zápas, za stavu 1-2 jsme soupeře doslova ždímali a nevyužili velké šance. Nakonec zafungovalo fotbalové „nedáš, dostaneš“ a po třetí inkasované brance jsme již síly na obrat nenašli. Louny jsme do ničeho nepustili a jasně vyhráli 5-1. Před posledních zápasem se Sokolovem jsme byli v naděli na postup z prvních dvou míst. Soupeř hrál krásný kombinační fotbal, my ovšem také, rozhodla větší soupeřova efektivita v koncovce.  

Končené čtvrté místo nám přisoudilo další 4 soupeře v prostřední skupině o umístnění. Proti Teplicím, Neratovicím i německému Pirna-Graupa jsme hráli výborně. Výsledkem byly dvě výhry a remíza. Ta se zrodila pro německému soupeři, kdy jsme dlouho prohrávali, nevzdali jsme se a dvěma brankami v poslední minutě jsme stihli vyrovnat. Podobný průběh měli i poslední utkání proti Bezděkovu, brzo jsme prohrávali o tři branky, mohutně jsme dotahovali, ale stačili jsme snížit pouze na 3-4. Díky této prohře jsme hráli zápas o 13. místo s druhým týmem Tempa. Kluci nic nevzdali, ale únava už byla moc velká, oproti soupeři jsme neproměňovali šance a prohráli.

Turnaj nám ukázal, že můžeme hrát v podstatě s každým soupeřem. V žádném zápase jsme nepropadli, i v těch, které jsme prohráli, jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Všichni soupeři byli velmi nároční, byli rychlí, důrazní a spousta věcí, které nám normálně vycházejí, tady díky kvalitě soupeřů nefungovala. Co je potěšující, spoustu branek jsme dali z důrazu před brankou, dobře jsme kombinovali, a většinu zápasů i důsledně bránili. Zároveň nám i přes výborné brankářské výkony stále dělá problém rozehrávka od brankáře k obráncům a následné posunutí hry dál. Všechny kluky je ovšem potřeba velmi pochválit. Hrábli si totiž na dno svých sil, jak už dlouho ne.