Samé prohry na Motorletu

V sobotu nás čekalo poslední kolo miniligy v 7+1, před námi je už jen za týden finále. Na Motorletu dostali s ohledem na turnaj v Mnichově šanci zbylí kluci, včetně Kryštofa s Dominikem z 2013. Bohužel jsme třikrát jednoznačně prohráli, kdy soupeři byli lepší ve všem. Nebylo to jenom nedostatkem zkušeností s větším fotbalem, mezi nejlepší hráče totiž patřil Kryštof, který hrál 7+1 poprvé v životě. Nehráli jsme vůbec do těla, velké části soubojů jsme se nezúčastnili, soupeřům stačilo si vzít míč a běžet s ním na naši branku jen rovně. Chyběla nám hra do těla, dávali jsme těžké přihrávky, nedostávali jsme se v podstatě do šancí, nehráli jsme prostě spolu. Některé kluky je ovšem potřeba pochválit, že si i přes vysoké prohry zachovali pozitivní přístup a poctivý výkon na hřišti. U ostatních to bylo horší. Hledat chyby jen v ostatních, když sám dokážu za minutu na hřišti udělat třikrát to samé a pokaždé to není dobře, je prostě špatně. S takovým přístupem to u fotbalu nejde dlouho vydržet.   

Sestava: Michl (Peclinovský, Děkan) – Ančinec, Čáp, Děkan, Faltys, Hýsek, Kanclíř, Michl, Palcej, Peclinovský, Řehák, Spodiak Da., Stočes.  

Dukla JM – Motorlet 1:8 (branka Ančinec)
Dukla JM – Meteor 0:7
Dukla JM – Teplice 3:8 (Branky Čáp 2, Peclinovský)
Dukla JM – Meteor 1:4

Sokol Cholupice – Dukla JM 4:10 (3:4)

Navázali jsme na dobrý výkon z minulého týdne proti Vinoři. Po relativně vyrovnané první půlce jsme ve druhé rozhodli o vítězství. Dobře jsme hráli v obraně a velmi dobrým výkonem se prezentoval po dlouhé době hrající Ondra.  

Sestava: Michl (Vejmolová) – Děkan, Faltys, Hýsek, Juhás, Kanclíř, Vejmolová (Michl), Řehák. 

Dukla JM – ČAFC 40:16 (21:10)

Od první čtvrtiny bylo na obou hřištích jasno, že vyhraje a že jednoznačně oplatíme soupeři podzimní porážku. Zdobila nás bojovnost, přímočarost v tahu na branku a také dobrá kombinace. Ve velkém vedru si s chutí všichni zastříleli, i když branek mohlo být tradičně více. Naopak méně mohlo být těch obdržených, s postupem zápasu jsme totiž trochu polevovali v bránění. Zároveň šel opět vidět rozdíl v chápání fotbalu u některých kluků. To neustále tahání sám na sebe v porovnání s kombinační hrou u ostatních je strašně moc nápadné.   

Hřiště 1: Peclinovský (Řehák, Popelář) – Groll, Hlinka, Juhás, Kolárovec, Popelář, Procházka, Řehák (Peclinovský).
Hřiště 2: Michl – Ančinec, Billy, Děkan, Faltys, Kantořík, Mihn.