Přes zimu jsme nespali

V rámci zimní přestávky jsme se nešetřili. Odehráli jsme tři zimní ligy, spoustu turnajů a přátelských zápasů. V součtu to dalo 17 utkání 7+1, jedno 6+1 a 18 utkání na 5+1, navrch ještě 8 turnajů také v 5+1. Z počtu utkání ve větším fotbale jde vidět, že se aktivně snažíme připravit na příští sezónu, kdy přejdeme na větší hřiště a větší počet hráčů. Pořád se nesnažíme hrát fotbal pouze na výsledky, přesto se nám přes zimu vedlo i výsledkově. 

V zimní lize 7+1 ve Střešovicích jsme hráli pěkná utkání, kdy nás bohužel dvě smolné a těsné prohry v základní skupině s Tempem a Neratovicemi stály možnost zahrát si o celkové prvenství. V obou zápasech jsme nebyli horším týmem, naopak, ale zradila nás koncovka. Ostatní zápasy ve skupině i o umístění jsme zvládli, a nakonec skončili na 5 místě. Také v přátelských zápasech na velkém hřišti jsme nepropadli a neprohrávali, ba právě naopak. A to jsme se potkali se dvakrát s Duklou a Vestcem (i když teď v neděli nám to moc nevyšlo), s Xaverovem či staršími kluky z Chodova a Průhonic. 

V 5+1 jsme sehráli hodně turnajů, polovinu z nich jsme vyhráli, kdy za zmínku stojí zejména ten první silně obsazený ve Střešovicích, kdy jsme ve finále konečně porazili pro nás osudového soupeře z Braníka. Zimní liga v Kolovratech nám výsledkově moc nevyšla, kdy jsme se snažili dát prostor všem klukům v kádru. I zde jsme ovšem sehráli pěkná a vyrovnaná utkání. Prvenství v zimní lize v Kostelci nad Černými lesy jsme ztratili ve smolném zápase se Struhařovem, kdy jsme nevyužili obrovské herní převahy a po dvou střelách na naši branku jsme prohráli 2:1. Nicméně konfrontace s jinými a pro nás neznámými týmy byla také přínosná.

Podobně náročný program jako v zimě nás čeká také na jaře, kdy vedle dvou svazových soutěží v 5+1, budeme pokračovat v přípravě na větší fotbal v neoficiální soutěži v 7+1. S ohledem na šířku kádru by se do hry měli dostat všichni, kteří si to svou pracovitostí a přístupem k tréninku zaslouží.