Plnohodnotný fotbalový víkend

O prvním červnovém víkendu nás čekal náročný program, dvě soutěžní utkání a účast dvou týmů na turnaji v Českém Dubu. Dařilo se nám střídavě. 

FC Háje JM – Dukla JM 22:2 (11:1)

Hrát v brzkém pátečním odpoledni ve vedru na umělce není moc velká výhra, bylo to fakt úmorné. Kdyby ale kluci vydrželi hrát v nastaveném tempu jako prvních pět minut, kdy Háje nepustili k míči a ani na naši polovinu, nemohli jsme utrpět takový debakl. Opět jsme si ale po dvou inkasovaných brankách prohráli zápas dopředu sami v hlavě. Najednou u většina chyběla jakákoliv snaha s výsledkem něco udělat, snaha běhat a bojovat. Pochvalu za stoprocentní výkon si zaslouží pouze jeden hráč, další dva tři za bojovnost, zbytek špatný, hlavně za úplnou absenci jakékoliv snahy. Což je něco, co bylo řečeno a s kluky probíráno mnohokrát v minulosti, a zatím se to nijak nelepší. 

Turnaj Český Dub

Na místo našeho srpnového soustředění jsme vyrazili v sobotu se dvěma týmy. Nutno říct, že výsledkově a velmi často i herně nám turnaj moc nevyšel. Nedalo se to vůbec srovnat s našim turnajovým vystoupením v Blšanech, kde byli soupeři kvalitativně stejní. Dlouho jsme přemýšleli nad složením jednotlivých týmů, a nakonec jsme to proházeli a týmy byly odlišné od toho, jak hrajeme obvykle. Tým červených byl celkově takový bojovnější, spoustu zápasů byl dlouho vyrovnaným soupeřem, zrazovala nás ale koncovka. Takový Luky s jeho trefenými asi 6 tyčemi by mohl povídat. Kluci to ale nevzdávali, a nakonec se té kýžené výhry, ke které měli mockrát předtím blízko, v zápase o umístění dočkali. Tým žlutých byl o trochu fotbalovější, ale zase mu hodně často chybělo to pravé nadšení. Dokázal v hodně zápasech držet krok, třeba s Libercem hrál dlouho nerozhodně. Také Žlutí ale nedávali své šance a pravidelně je inkasovaný gól zlomil a se zápasem pak nedokázali nic udělat, jako se stalo právě i proti Liberci. Že kluci nebyli úplně ve své kůži dokládá i prohra s Braníkem, který jsme letos v soutěži vždy porazili. Nevadí, každý den se dařit prostě nemusí. V našem nahuštěném programu jsme si vybrali slabší chvilku, protože mezi námi (v normální pohodě) a týmy na turnaji není rozdíl a dá se s nimi hrát. 

Slavoj Podolí – Dukla JM 22:24 (8:9)

V patnácti statečných (včetně 13, co měli za sebou Dub) jsme se v nedělním parném poledni sešli v Podolí. Celou dobu se hrálo vyrovnané utkání, které jsme v koncovce dokázali zlomit na naši stranu. První hřiště se dlouho rozkoukávalo, na klucích byla viditelná únava, ale v poslední čtvrtině dokázali nepříznivý stav zvrátit a ve svém minizápase vybojovat remízu. Druhé hřiště bylo celkově živější, v první půli jsme ale zahazovali šance. Do druhé poloviny zápas jsme nevstoupili vůbec dobře a prohrávali už o pět branek, kluci to nevzdali vyrovnali hru a posléze i skóre a celkově dovedli svůj zápas k vítězství o dva branky. Je potřeba před nimi smeknout, kdy i přes náročný víkendový program byli běhaví, neúnavní a oproti sobotě mnozí obuli i střelecké kopačky. Podolí hrálo dobře, my to ale nevzdali a výhra byla zasloužená.