Planeo Cup – postup, ale umíme to lépe 

Opět se nám ve středu potvrdilo, že ve školní dny nám to moc nejde. Sice jsme postoupili dál, ale výkon, jaký (normálně) umíme, jsme předvedli jen v druhé půlce zápasu proti domácímu Braníku. Právě až výhra v posledním zápase nás poslala do dalšího kola. Hrát v obvyklém rozpoložení, nemuseli jsme výhru v posledním zápase vůbec řešit, měli jsme mít v tu dobu už minimálně 3 výhry a postup v kapse. 

V prvním zápase nás čekala Unhošť, jednoznačně nejslabší tým turnaje. Sice jsme rychle vedli a vyhráli 6:0, ale k zápasu jsme i tak nepřistoupili dobře. Místo koncentrace na vlastní kvalitní výkon, jsme to flákali a soustředili se jen na to, kdo dá a kolik gólů. Proti Berounu jsme byli lepším týmem, vedli jsme, ale jako obvykle nás zase srazil vnější vliv. Sporné rozhodnutí rozhodčího znamenalo gól z přímého kopu z velké dálky. Najednou jsme se nekoncentrovali na vlastní výkon, ale právě na rozhodčího. Důsledkem bylo vyrovnání soupeře z poslední akce zápasu. S Motorletem jsme se dostali šťastnou brankou do vedení, do poloviny zápasu drželi nadějný stav, i když jsme se v podstatě neustále bránili. Vlastní branka nás srazila a najednou soupeř jen lehce navyšoval skóre a my se na nic nezmohli. S Pragou jsme sehráli zápas, který byl kopií zápasu s Berounem. Rychle jsme vedli 2:0, ale opět jsme se nechali rozhodit rozhodčím. Soupeř zápas otočil, když jsme mu všechny 3 branky vlastně darovali sami. Mohli jsme nakonec vyrovnat, ale z velké šance byla jen tyč. V začátku zápasu s Braníkem jsme pokračovali ve stejném rozpoložení, sami jsme darovali soupeři dvě lehké branky. Naštěstí jsme díky bojovnosti Alexe snížili a najednou jsme byli lepším týmem a v rychlém sledu zápas otočili v náš prospěch a vyhráli, což znamenalo konečné třetí a postupové místo. 

Všichni ale víme, že umíme hrát mnohem kvalitněji. To bude potřeba v dalším kole, kde soupeři budou lepší, rychlejší, prostě to bude rozhodně náročné. Všichni musíme zapracovat na psychice, nenechat se rozhodit výroky rozhodčího a dalšími vnějšími vlivy. Je to stejné, jako když stále v soutěži trochu bojujeme s tím, že soupeři mohou být a jsou o rok starší. Přísnější hodnocení snesla pouze malá část kluků. Svou bojovností a snahou poprat se soupeři dnes vynikal Alex. Ostatní se musí příště přidat, všichni umí hrát lépe. Naprosto nám dnes chyběl pohyb, moc jsme neběhali, chyběla odvaha a větší důraz v soubojích. Za necelý měsíc v dalším kole musíme hlavně ukázat výrazně větší snahu pořádně se poprat o výsledek.      

Sestava: Groll – Ančinec, Čvančara, Hejtmánek, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Popelář, Procházka, Vít. 

Dukla JM – Unhošť 6:0. Branky: Hejtmánek, Kolárovec, Mihn, Kabelka, Čvančara 2.

Dukla JM – Beroun-Závodí 2:2. Branky: Hejtmánek, Kolárovec.

Dukla JM – Motorlet 1:5. Branka: Vít.

Dukla JM – Praga 2:3. Branky: Ančinec, Kabelka. 

Dukla JM – Braník 2:4. Branky: Ančinec, Vít, Kantořík, Kolárovec.