Otevírá se nám svět fotbalu

Podzim v 6+1

Na podzim jsme sedmkrát vyjeli mimo Prahu zahrát si fotbal na větším hřišti. Pokaždé jsme sehráli po třech utkáních na 30 minut a byla to dobrá konfrontace. Celkem jsme vyzkoušeli 16 kluků a nikdy jsme vyloženě herně nepropadli. Někteří soupeři byli těžší (jako třeba Slavie s Lexou a Lukym Háječkem v sestavě), ale i proti nim stejně jako ve zbytku zápasů, jsme hráli vyrovnaně. Ukázalo se, že podobné zápasy jsou pro nás velmi přínosné a otevírají nám svět fotbalu s větším počtem hráčů na větším hřišti, který nás čeká od příští sezóny. Proti silným soupeřům máme najednou na všechno (rozehrávku, kličku, střelu) méně času. S rychlostí vlastní hry docela bojujeme, ale jak kluci slyšeli v sobotu. Když to teď udělají špatně 50x, za rok to bude 20x a za dva roky pak jednou za zápas o).

Naposledy jsme se potkali v Nymburce o umístnění za podzimní část s domácím týmem, Chomutovem a Meteorem. S tím jsme hráli první zápas. Dobře jsme pro něj vstoupili, rychle vedli a nakonec vyhráli 6:3. Také proti domácím jsme rychle vedli 2:0, po snížení od soupeře jsme ihned opět odskočili na rozdíl dvou branek, ale nakonec to skončilo remízou. Tento zápas ukázal naši asi největší slabinu, kdy nedokážeme hrát ve vysokém tempu a kvalitě celý zápas, a zejména na bránění a zapojení většiny hráčů do něj musíme hodně pracovat. V posledním zápase jsme přejeli Chomutov 5:0, kdy náš výkon byl tentokrát koncentrovaný po celou dobu. Nakonec jsme se zápasů o umístění vyšli nejlépe a podzim jsme zakončili na devátém místě. Soutěž bude pokračovat i na jaře, kdy velmi pravděpodobně dojde i na hru 7+1.