Nedůstojný výkon

Starší žáci „B“

TJ Březiněves v FKDJM “B“   2:3 (1:2)

Sestava: Dudek, Pýcha, Volf, Forejt, Hladík, Poustka, Cabala, Smolík, Šalát, Hubáček, Bryscejn.

Střídání: Čapek, Naumkin, Vaníček, Klápa, Onwualu.

Střelci: Poustka, Bryscejn, Šalát

Shrnutí: V nedělním ránu jsme se vydali přes celou Prahu do Březiněvsi v domnění, že to bude klidný zápas. Podle tabulky bez potíží, ale jak jsme se zmýlili. Počasí nevlídné, že by „psa nevyhnal“ a tak jsme i my začali jako to počasí znechuceně.  Z naší strany to spíš byla bitva než fotbal, spousta nepřesností, nulové náběhy a místo soubojů jen stínování. Domácí hráli jednodušší fotbal a tak jsme je sami posílali do šancí, špatnou přihrávkou mezi stopery, ze vzduchu podskočený míč apod. Základní dovednosti. Po čase jsme dali gól z brejkové situace a přidali další branku z rohu a zdálo se, že bude po zápase. Měli jsme další velké šance, ale neproměňovali. Nedáš, dostaneš – 32.min – dlouhý míč na zadní tyč – kde jsme nechali chlapce míč v klidu zpracovat, brankář šel proti, ale v půlce cesty se zastavil a soupeř zakončil na zadní tyč, míč se sotva doplazil do branky. Měli jsme šanci ho ještě vykopnout, ale balón jsme ve skluzu netrefili. Skóre 1:2. Domácí ožili, ale naštěstí přišel brzy poločas. Věřte mi, že by jste v šatně o poločase nechtěli být J.

Druhou půli jsme tlačili domácí, ale ne fotbalovostí. Kombinace se nám nedařila, museli jsme ji zjednodušit. Na trávu nejsme tolik zvyklí. Opět plejáda šancí, cca 3 x sami v malém vápně, ale trefujeme pouze gólmana a děláme z něj muže zápasu. Utkání se blížilo ke konci, my kontrolovali brejky domácích a po jednom nákopu místo hraní s brankářem, jsme odkopli míč na roh. Roh, odvrácený mimo vápno, hráči, co mají startovat na odražený míč, zaspali a domácí se trefili z 25 m přesně pod břevno. Zbývalo 6 min do konce. Domácí plní elánu, my naopak hlavy dole. Ale pokračovali jsme dál, ihned přišla velká šance, kdy jsme se krásně dostali po křídle až před branku. Hráč dostává míč na penaltu, nikde nikdo, brankář stojí na čáře a my trefujeme přímo střed branky. Golman vykopává ihned dlouhý míč, brejk a málem branka naopak do naší sítě. Rozehra, poprvé zahrajeme v křídelním prostoru to, co máme, křídlo zatahuje do vápna, náběh hráčů a konečně klidné zakončení k tyči.  

Dneska vydřené 3 body, mdlý výkon v 1. poločase,  2. poločas zlepšení, sami jsme si zápas udělali těžký, mohlo být rozhodnuto už v 15. minutě o zápase.

V sobotu 30.4. nás čeká doma Viktoria Žižkov.