Na úvod vítězně

Dukla JM – SK Hostivař 31:15 (14:6)

V prvním kole jsme si poradili s Hostivaří. Ukázalo se, že pouze 2 hráči na střídání nebyli na škodu. Kluci hráli v tempu, fyzicky stačili celý zápas. Náročné soustředění se tedy ukázalo jako velmi přínosné. Na prvním hřišti se kluci do hry dostali rychle, k vidění byly individuální akce, pohotové zakončení a několik gólů padlo po dobře sehraných rozích. Kluci poctivě bránili, čemuž svým napadáváním přispěli také útočníci. Soupeř dával góly v podstatě jen po dlouhých nákopech a z přečíslení, do pořádné kombinace se nedostával. Také na druhém hřišti kluci dostávali podobné góly, do jiných akcí soupeře v podstatě nepouštěli, s výjimkou několika neubráněných rohů Bohužel nás trápila koncovka. Spousta dobrých akcí, a to ani z těch vyložených pozic neskončilo gólem. I přesto kluci nepolevovali a bojovali až do konce, což je velké pozitivum. Zápas nám ale ukázal pár slabin, na kterých je potřeba pracovat, zejména vystupování v obraně a tím odrývání prostoru na dlouhé míče soupeře, lepší bránění rohů soupeře a zase ta koncovka, ve které často chybí větší hlad po tom chtít dát gól.

Loko Vltavín – Dukla JM 4:28 (1:19)

Proti mladším klukům se jednalo o jednoznačnou záležitost. Dlouho nám ale trvalo, než jsme dali první branku a také, než jsme začali více kombinovat na úkor protlačování míčů středem přes více hráčů. Byli jsme nakonec gólově velmi produktivní, zároveň jsme ale dokázali být důrazní v koncovce. Hodně branek padlo z dorážek, což je něco, co ne vždy dokážeme celé zápas praktikovat.