Fotbalová sobota v aprílovém počasí

Déšť, slunce, sníh, kroupy. V sobotu jsme na Mikulce zažili všechno, ale postupně. 

FK Dukla JM – FK Admira 34:11 (11:5)

Stále bojujeme s absencemi, ještě jsme na jaře nesešli v ideální sestavě. Také proti Admiře jsme měli několik neúčastí a jednu jsme museli řešit i ráno před zápasem. Nakonec jsme měli na každé hřiště jednoho kluka na střídání, což není to, co bychom si dlouhodobě přáli. První hřiště prospalo prvních pět minut, poté už byl nás výkon v pořádku. I když u některých se objevují stále stejné nedostatky. Pořád se nám nedaří odbourat stání vepředu za hráči a skoro nulové zaujetí pro hru dozadu či zbrklost, kdy první kontakt s míčem znamená jeho automatický odkop. Nicméně kluci dali hodně gólů, některé po krásných kombinacích. Druhé hřiště se probralo až v poslední čtvrtině, do té doby to byl takový utrápený výkon. Na obou hřištích ovšem o víkendu fungovali skvěle brankáři, daleko více se zapojují do hry, což občas generuje chybky, ale v případě dobrého pohybu a nabízení se hráčů v poli aktivní hra brankářů přispívá kombinaci a tvorbě výhody oproti soupeři. 

Hned po zápase si 4 kluci dali zápase za starší, kde se rozhodně neztratili, hráli dobře a velkou měrou přispěli také k výhře ročníku 2011 nad Admirou. 

FK Dukla JM – ABC Braník 10:14 (6:4)

Sehráli jsme dobrý zápas, klukům nelze v podstatě nic vytknout. Na některých se už projevovala únava, když hned polovina měla za sebou taky zápas s Admirou. O výhru jsme přišli ve třetí čtvrtině, do které jsme šli s vedením o dva góly a končila v náš neprospěch o tři branky. Ve třetí čtvrtině přišlo to nejhorší za celou sobotu, husté sněžení doprovázené ostrým větrem, Braník se s nepříznivým počasím vyrovnal lépe. Škoda.