Vítězství v derby

FK Dukla JM U10– FC Háje JM 13:4 (6:0)

Po čtvrteční tragédii na Poháru mládeže, ke které se už nikdy ale opravdu nikdy nebudeme vracet, nás čekalo v neděli derby. Nakonec se hrálo jen na jednom hřišti, protože soupeř byl zdecimován nemocemi a absencemi. I tak to byly lepší Háje, než jsme potkali před rokem, kdy jsme vyhráli snad o 40 gólů. Na konci byl pro nás výsledek relativně jednoznačný, ale ten kdo zápas viděl, musí uznat, že neodpovídal tak úplně průběhu zápasu. Neskutečně nás totiž podrželi brankáři. Ota v první půli zavřel branku a nestačili jsme se divit, co všechno lze vychytat. První gól jsme dostali snad po 40 minutách hry. Zamrzí ale zbytečné chyby, ze kterých jsme branky dostali. Máme míč na noze, prohrajeme souboj na půli hřiště a soupeře již nedostoupíme a jen se díváme, co s tím udělá. Takové chyby vedoucí ke gólu soupeře je relativně lehké odstranit, ale ne všichni to dělají či se o to aspoň pokouší. Pozitivní byla hra dopředu, byla tam kombinace, byly tam přihrávky do prostoru a jako již tradičně krásný gól hlavou po rohu. Kdybychom ale měli v koncovce na kopačkách větší klid, mohlo být vstřelených gólů daleko více.