Vítězná vlna pokračuje!!

Slavoj Podolí – FK Dukla JM

Ml. přípravka, ročník 2009

 

V nedělním podvečeru jsme se sešli na hezkém travném hřišti týmu Slavoj Podolí. K utkání jsme přistupovali s velkým respektem, neboť právě Slavoj Podolí byl jedním ze soupeřů, který nás na našem hřišti na Schulhoffce v podzimní části soutěže porazil. Naše sestava byla oslabená o dva stabilní a veledůležité borce – Kubu Medunu a Jášu Teplého. S o to větší pokorou a zároveň úctou k soupeři, ale i velkým sebevědomím a odhodláním pro chybějící kluky vybojovat překvapivý výsledek, přistoupili naši malí fotbalisté k utkání a z celkového klání se stalo galapředstavení jediného týmu, týmu z Jižního Města hlavního města Prahy! Hlavním strůjcem úžasného vítězství byl Pája Tvrdek, který dal své pravačce jasný pokyn k pomstě za uloupené tři podzimní body a v utkání byl naprosto neuhlídatelným hráčem! Nicméně jeho góly vypracoval celý tým, který nám svým nasazením a zodpovědnou hrou dělá v posledních týdnech čím dále větší radost.

 

Sestava 1. hřiště: Tvrdek, Knápek, Dovolil, Volf, Enenkel, Topič

Pánové, BRAVO! Z malých, a dříve kolikrát i ufňukaných kluků, se začínají stávat velcí fotbalisté předvádějící velké fotbalové umění! Fotbalisté, kteří dělají radost nejen trenérům, ale baví oko širokého spektra fanoušků, a to dokonce i fanoušků domácího týmu. Rychlé a hbité úniky po lajně a centry do pokutového území se stávají naprostou samozřejmostí. Hra s hlavou nahoře a kontrolujíce pohyb soupeře i spoluhráčů, okořeněná krásnými nahrávkami do „ulice“, stejně jako individuální hra jeden proti jednomu se stávají kořením našeho fotbalu. S důrazem a dorážkami míčů v pokutovém území soupeře si nedokáže protivník poradit. Hra na tomto hřišti byla dalším perfektním představením týmového herního výkonu, který je výsledkem tvrdé dřiny každého jedince na pravidelných trénincích. Jednotlivé individuální výkony letí prudce nahoru, důležité však je, že naprosto jednoznačně ve prospěch celého týmu!!

Brnaky: Tvrdek 10x, Knápek 5x

 

Sestava 2. hřiště: Válek, Ešner, Baleja, Kakos, Bártů, Nevdashov, Dovolil (1/4)

Zde se nám podařilo docílit trochu upracovaného vítězství. Slabá a nedůsledná obranná fáze hry dovolila soupeři si 3/4 utkání myslet, že by s námi snad mohl držet i krok. V poslední čtvrtině to byl především Kuba Dovolil, který v pouhých šesti minutách svým hattrickem vyvedl soupeře z krutého omylu. Naprostou marnost a zoufalství soupeře si vychutnával Marek Ešner, který si v poslední čtvrtině snad pětkrát za sebou obhodil na pozici pravého obránce vždy stejně elegantní kličkou dotírajícího hráče soupeře. Trápila nás, snad jako již tradičně, slabší rozehrávka od brankáře, ale i toto je obrazem hry celého týmu – brankář musí mít komu nahrát!!

Branky: Ešner 6x, Dovolil 3x, Kakos 3x, Nevdashov 2x, Bártů 1x, Baleja 1x, Válek 1x

 

Musíme tým pochválit za tři vítězství v řadě i za předváděný týmový herní výkon, ale na druhou stranu musíme krotit euforii a vrátit se nohami na zem… V příštím mistrovském utkání nás čeká přetěžký soupeř z Horních Počernic – tým Xaverova, celkově druhého nejsilnějšího týmu celé naší soutěže.

 

 

Celkový výsledek: 15 – 32  (poločas 5 – 16)

 

Trenéři: Tvrdek, Knápek

Prosíme tímto všechny rodiče, fanoušky a příznivce našeho týmu, stejně tak jako spoluhráče, kteří se do nominace sice nedostali, ale není vyloučeno, že v ní v budoucnu také jednou budou, aby nás přišli mohutně povzbudit v neděli, 28.05.2017 od 10,30 hodin na Mikulku proti silnému Xaverovu. Ukažte, našim malým fotbalistům, jak moc je jejich úspěch a radost ze hry pro vás důležitý! Naši kluci by si velmi rádi, alespoň jednou za sezónu, užili a vychutnali řízené, hlasité až ohlušující skandování svých fanoušků doprovázené např. nejrůznějšími hlučnými nástroji. Vyhecuje je to nepochybně k nadživotním výkonům. A přesně pro takovéhle pocity se fotbal hraje…