Vítězná tečka za podzimem

Dukla JM – ABC Braník  29:21  (11:12)

Poslední zápas podzimu v soutěži elite jsme odehráli proti týmu ABC Braník a to vítězně. Vítězství se zrodilo až ve druhé půli, kdy po výměně hřišť dominovalo naše první hřiště v čele s výborně hrajícím Štěpínem. V úvodní čtvrtině se na naší hře trochu projevil až příliš velký respekt k hráčům soupeře, kteří nás výškově hodně převyšovali. Byli jsme příliš opatrní v soubojích a soupeři nechávali víc volného
prostoru, než bylo nutné. Ve druhé čtvrtině, kdy už naši hráči pochopili, že i proti fyzicky vyspělejším borcům se dokážou prosadit, pokud hrají svou hru, nám pro změnu zase chyběl klid v zakončení při našich šancích. Naštěstí nás to nijak neodradilo a naopak spíš vyburcovalo k jednomu z nejlepších výkonů podzimu. Po výměně hřišť jsme na soupeře vlétli takovým způsobem, že se vůbec nemohl dostat z vlastní poloviny (za celou druhou půli se mu to povedlo asi jen třikrát!!!). My si naopak vytvářeli šanci za šancí a jen zbrklost před brankou zapříčinila, že rozdíl ve skóre nebyl minimálně dvojnásobný.
Druhé hřiště mělo dnes před sebou těžký úkol; Lukáš Bartusek poprvé v bráně a Luky Kohoutek s Ríšou Volfem, kteří měli již jeden zápas v nohou. Zvládli to výborně až na poslední čtvrtinu, kdy nám došli síly a tím usnadnili urostlejšímu soupeři pěti góly výhru otočit na svou stranu na tomto hřišti. Ale i přesto jeden z nejlepších zápasů na podzim. Škoda, že již končí:-).

Poděkování patří hráčům za opravdu kvalitní předvedené výkony v obou náročných víkendových zápasech A velký dík patří samozřejmě také rodičům, kteří operativně a narychlo měnili své původní plány kvůli fotbalu (přeložený sobotní zápas, doplnění nedělní soupisky opět kvůli nemocím, atd.).

1.hřiště: 18:8 (2:4, 2:3, 7:1, 7:0)
Sestava: Bednářová (G), Cabalová, Cabala – 3, Studený – 6, Šefraný – 3, Jíra – 3, Elšík – 3.

2. hřiště: 11:13 (5:3, 2:2, 3:3, 1:5)
Sestava: Bartusek (G), Kohoutek L. – 1, Šefraná – 2, Kuboš – 6, Oth, Vaníček – 1, Volf R. – 1.

Ještě krátké shrnutí za podzimem v soutěži elite.
Na podzim nás postihla nenadála rozsáhlá marodka, která zatím nebere konce. Přes vyrovnané, ale prohrané zápasy ze začátku sezóny, musíme podzim díky výbornému finiši právě i přes velkou marodku v týmu pro soutěž elite hodnotit pozitivně. I přes velkou snahu hráčů ze širšího kádru se nám nedařilo ustálit dva konkurenceschopné týmy. I proto díky aspoň dvěma navrátilcům z rozsáhle marodky Davidovi Jírovi a Matymu Kubošovi se nám podařilo vnést více kvality do našich řad. Přes zimu chceme zapracovat na rozehrávce brankářů (asi největší naše slabina), přesnější mezihře a pokračovat v nastolené práci z posledních tréninků. Všem dlouhodobým marodům přejeme rychle uzdravení a návrat zpět na hřiště.

Poděkování všem hráčům a hračkám za jejich dobré odvedené výkony. Samozřejmě také rodičům, prarodičům, bez kterých by to nešlo.