VIDEO: Zasloužený triumf Dukly JM, Přední Kopanina odpadla po poločase. Podívejte se!

Ambice nechybí ani jednomu týmu, ale zatím mají v téhle sezoně lepší formu hráči Dukly JM. Ta v souboji s exdivizní Přední Kopaninou vyhrála 2:0 a nadále se drží na třetím místě tabulky Pražská teplárenská přeboru se šestibodovou ztrátou na vedoucí Třeboradice. To Přední Kopanina je sedmá a na poslední místo má v extrémně vyrovnané tabulce jen šestibodový náskok. „Už se bohužel musíme koukat spíš pod sebe,“ přiznává trenér Daniel Vott. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky zápasu a komentáře z obou stran.

Kopanina měla slušný úvod do utkání, jednou trefila břevno, ale po změně stran odpadla. Nejdřív se prosadil hlavou Inneman, v 62. minutě definitivně rozhodl po hezké akci Micka střelou k tyči. „Chtěli jsme jednoznačně zvítězit, tomu jsme trochu uzpůsobili i rozestavení. Kromě prvních dvaceti minut, kdy to bylo vyrovnané utkání, to už pak šlo za námi. Jen jsme čekali, kdy proměníme nějakou šanci,“hodnotil Josef Světlík, trenér Dukly JM.

Podobně viděl utkání i kopaninský Vott. „První poločas jsme odehráli slušně, škoda, že jsme nedali gól. Ve druhé půli už nás běhavý soupeř přehrál, první gól rozhodl,“ pravil Vott a zkušený brankář Jiří Švarc ho doplnil. „Je škoda, že se utkání odehrálo na umělé trávě této kvality. Domácí ale vyhráli zaslouženě, byli lepší, prokázali kvalitu, zejména dopředu,“ uznal Švarc.

Jeho tým ztratil i teoretickou naději, že by Duklu ještě na podzim bodově dotáhl a skončil mezi nejlepšími. To Dukla nadále patří k aspirantům na přeborový triumf. „Do konce podzimu zbývají dvě kola, pak můžeme bilancovat,“ říká však Světlík. „Boj o špičku bude vyrovnaný. Otázka je, jestli někdo udělá vítěznou sérii a zkomplikuje to Třeboradicím, nebo ne.“

Tím „někým“ by mohla být právě Dukla. „Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát jako v Ďáblicích a s Čafkou. Jinak bychom už měli stejně bodů jako Třeboradice. Zatím je to pořád ještě boj o druhé místo,“ myslí si Jan Markuzi, kapitán Dukly.