Veliká konkurence

Ondrášovka Cup – U11 – II. Předkolo (1.10.2019)

Úterní dopoledne 1.10.2019 jsme po 11 hodině nasedali do aut na našem hřišti Schulhoffova, abychom odehráli II. předkolo Ondrášovka Cupu, tentokrát na hřišti FK Motorletu Praha v pražských Butovicích. Turnaj se odehrál na třech hřištích s umělou trávou za dozoru delegovaných rozhodčích s hrací dobou 20 minut.

Hned na úvod nás čekal nejtěžší soupeř a také budoucí vítěz turnaje, tým domácích –  FK  Motorlet Praha.  Od samotného počátku nás soupeř tlačil na vlastní polovinu a nedovoloval nám téměř nic. Musíme sportovně uznat, že soupeř byl lepší téměř ve všech fotbalových disciplínách a tak výsledek 1 : 5 byl číselným vyjádřením obrazu hry.

Po této studené sprše jsme nastoupili proti celku TJ Sokol Stodůlky. Soupeř se snažil produkovat pohledný fotbal a to nám vyhovovalo. Byl to naprosto vyrovnaný zápas se spoustou příležitostí, který jsme však v závěru nezvládli a prohráli jsme 1 : 2.

S tímto nepříznivým stavem jsme nastupovali proti našemu nedávnému soupeři v mistrovské soutěži, týmu ABC Braník. Kluci si vybírali svůj den a nepodařilo se nám zvládnout ani toto velmi těžké utkání a opět jsme si odnesli porážku v poměru 2 : 5.

V následujícím utkání nás čekal tým TJ Viktorie Vestec, tedy soupeř, od kterého jsme v minulém kole Ondrášovka Cupu dostali slušný výprask. Kluci si to asi velmi dobře pamatovali a pustili se do utkání s nesmírným zápalem a odehráli celých 20 minut ve vysokém tempu. Odměnou za tuto snahu bylo vítězství 5 : 2

Na závěr turnaje jsme odehráli zápas s AFK Slavoj Podolí Praha. Velká euforie s předchozího zápasu dostala ledovou sprchu, když jsme během 7 minut prohrávali 0 : 3 a přestože jsme byli lepším týmem, tak skóre hovořilo těžce v náš neprospěch. Po velmi úporné snaze jsme začali výsledek korigovat a po několika dramatických minutách se nám opravdu podařilo výsledek srovnat. Našich několik spálených příležitostí a jeden soupeřův break, kdy trefil „angličanem“ naší svatyni, rozhodlo o výsledku 3 : 4.

Tento turnaj se nám nepodařilo odehrát tak, jak jsme si přáli, nicméně je třeba podotknout, že obsazení turnaje výbornými a kvalitními soupeři napovídalo, že to kluci budou mít opravdu těžké. Konečné páté místo rozhodlo, že další předkola Ondrášovka Cupu již proběhnou bez naší účasti.

Děkujeme hráčům za jejich snahu a odhodlání nechat na hřišti duši. Dnes odjíždíme sice poraženi, ale s vědomím, že jsme se o výsledek poprali a soupeři jsme nedali nic zadarmo.