Utkání jak na houpačce

Březiněves – Dukla JM, tým B

Ročník 2009

V předehrávce čtvrtého kola fotbalové soutěže našeho B-týmu jsem v pátek, 03.05.2019 zavítali na hřiště druhého týmu tabulky – týmu Březiněvsi. Proti jednomu z nejsilnějších celků naší ligy jsme do zbraně povolali tři vyrovnané pětky s cílem udolat soupeře v první řadě fotbalově, popř. kondičně. Širší hráčský kádr nebyl určitě na závadu, neboť jeden hráč na utkání nedorazil bez omluvy vůbec a druhý se v průběhu zápasu zranil. Pochválit musímepředevším naše fanoušky, jejichž hlasité a povzbudivé skandování nebudilo vůbec dojem, že bychom byli na hřišti soupeře. Atmosféra byla úžasná!

Sestava:Zach, Vihan, Kozlovskyj, Němec, Meduna, Dovolil, Knápek, Baleja, Ešner, Foltýn, Zemánek, Kakos, Hiduts, Tvrdek, Kalmus

Na nádherné přírodní trávě, která nám ale od počátku činila nemalé problémy s jiným pohybem balónu po hracím povrchu, než na který jsme zvyklí z umělky, jsme do utkání vlétli šťastněji než náš soupeř, kdy po prvních deseti minutách jsme vedli 3 – 0. Motorem naší hry byla dvojice Baleja – Knápek, a to nejen z důvodu počtu nastřílených branek. Jako jedni z mála se dokázali proti takticky i herně vyspělému soupeři prosadit. Úžasná byla rozehrávka brankáře Ádi Zacha, který vytrvale posílal naše borce svými geniálními přihrávkami rovnou do brejků a úniků na branku soupeře. S chutí výrazně vyšší než obvykle zahrál dnes Kuba Foltýn, který si zaslouženě připsal dvě hezké branky a jednu asistenci. Ostrostřelci Márovi Ešnerovichyběl trochu klid v koncovce, jinak jsme mohli vyhrát výrazně vyšším rozdílem. V celém utkání jsme se ani jednou nedostali do situace, kdy bychom prohrávali, i tak byl zápas hodně vyrovnaný a dramatický, protože soupeř se dokázal trpělivě a gólově na nás dotahovat, nutno podotknout, že po našich fatálních chybách v obraně. Utkání se muselo všem přítomným velmi líbit.

Výsledek: 15 – 16

Čtvrtiny: 5 – 3, 3 – 4, 6 – 3, 2 – 5

Branky: Knápek 5x, Baleja 4x, Ešner 2x, Foltýn 2x, Dovolil 1x, Meduna 1x, Tvrdek 1x

Ostatní výsledky uplynulého kola: ČAFC – Barrandov 14:8, ELFA – Bohnice 10:3, Hamr – Čakovice 10:4, Podolí – Vinoř 0:0 (??)

Trenéři: Dovolil, Meduna, Knápek

Další utkání odehrajeme v sobotu, 11.05.2019 od 13:00 hod. na domácím hřišti na Mikulce proti týmu SK Hamr.