Umíme odehrát krásná utkání

Pohár mládeže – NESPEKY – 16.9.2021

 

 

Soupeři : SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, FA Praha, SK Střešovice 1911, TJ Avia Čakovice, SC Xaverov Horní Počernice.

 

Sestava : Dovolil Jakub, Anděl Vladimír, Baleja Karel, Nevdashov Denis, Válek Jan,  Enenkel Marek, Hiduts Maksym, Fedoryk Jan, Meduna Jakub, Tvrdek Pavel, Knápek Ondřej, Nedvěd Michal, Ešner Marek

 

  1. utkání : FKDJM : SK Střešovice 0 : 1

S týmem Střešovic jsme se naposledy setkali předloni ve finále Zimní ligy, kde jsme byli úspěšnější. Do utkání jsme naskočili velmi zodpovědně a i přes mírnou herní převahu a vytvoření si čtyřech velkých gólových příležitostí jsme nedokázali svoje šance proměnit. O výsledku tak rozhodla jediná naše chyba v podobě nepokrytého hráče.

 

  1. utkání : TJ Avia Čakovice : FKDJM 1 : 2

V tomto utkání s Avií se nám povedlo si zajistit vedení gólem hned z první minuty.  Převahu na hřišti jsme však nedokázali nijak dál využít. V jedenácté minutě jsme po téměř stejné chybě jako v prvním utkání inkasovali a přes velké množství tutových příležitostí kýžený gól přišel až těsně před koncem utkání.

 

  1. utkání : FKDJM : SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 1 : 2

I v tomto utkání jsme byli jasně lepším týmem, který držel hru ve své moci, ale neschopnost vstřelit branky se ukázala jako osudná. Jednogólový náskok se po chybě ve středu pole smazal a i přes neobyčejné množství příležitostí jsme už nedokázali dotlačit balon do sítě soupeře. Po našem faulu ve vápně rozhodčí nařídil penaltu, kterou soupeř proměnil a dal nám tak lekci z produktivity, když    z pouhých  dvou příležitostí byl stoprocentní.

 

  1. utkání : FA Praha : FKDJM 0 : 1

Svoji převahu na hřišti jsme si dokázali udržet i proti týmu FA Praha, jenže branky soupeře jako by dnes byly zakleté. Hubený jednobrankový náskok mohl slibovat velké drama ke kterému naštěstí nedošlo a tak jsme zdárně svoje neúspěšné pokusy o vstřelení gólu dovedli až do závěrečného hvizdu.

 

  1. utkání : FKDJM : SC Xaverv Horní Počernice 0 : 6

Poslední utkání nám dalo pořádnou lekci ze všech fotbalových dovedností, které si jen dovedeme představit. Zdálo se, jako kdybychom vstoupili na hřiště se svázanými nohami a šátkem na očích. Soupeř předvedl velmi kvalitní přehlednou a jednoduchou hru, na kterou jme nedokázali najít žádnou odpověď. Tady se nám zkrátka nevedlo dobře.

 

 

Přesvědčili jsme se, že s poctivou přípravou můžeme srovnávat svoje síly s různými soupeři a že umíme odehrát krásná utkání. Naučili jsme se, že o výsledku může rozhodnout i jediná chybička.    K lepšímu umístění nám chybělo trochu štěstí v koncovce, které nás mohlo katapultovat do postupové pozice. Konečné čtvrté místo (dle tabulek FAČR, které neberou v potaz vzájemné utkání jsme však třetí) bylo dnešním maximem, na které jsme dosáhli. Chtěli bychom všem klukům poděkovat za nasazení, bojovnost a chuť si zahrát dobrý fotbal.