Těsný brankový rozdíl v těžkém přátelském utkání

Slovan Kunratice – Dukla JM 2009

Ve středu, 17.05.2017 jsme se sešli v nedalekých Kunraticích, abychom zde sehráli odvetné přátelské utkání proti místnímu Slovanu. O utkání hraném v našem středečním tréninkovém čase byl jako již tradičně velký zájem a ten nám umožnil postavit týmy na tři hřiště a maximálně zapojit každého fotbalistu. Dnes již stabilně slunečné počasí a nádherný přírodní trávník nám přispěly k dalšímu z krásných fotbalových zážitků. Za velké podpory rodičů povzbuzujících z místních tribun dovedli naši kluci po úporném boji, a nutno přiznat i s vypětím všech svých sil, utkání k šťastnému, ale zaslouženému vítězství.

Sestava 1. hřiště (červené): Tvrdek, Knápek, Meduna, Dovolil, Teplý, Ešner, Bártů, Volf

Uragán, který tito borci předvedli bezprostředně po vstupu do utkání, a který trval celý jeden poločas, položil základ k tomu, že jsme z Kunratic odjížděli s celkovou těsnou výhrou. V prvním poločase existoval na trávníku pouze jediný tým a byla to bez nadsázky řečeno „óda na fotbal“. Kluci si začínají přihrávat, svými parádními fotbalovými kousky baví všechny  fanoušky, např. zakončení patičkou, góly levou nohou, zakončení pod břevno, několik tyček, břeven atd. V prvním poločase se bylo opravdu na co dívat! V druhém poločase se nám soupeř již vyrovnal a začaly nám docházet síly. Ale konečné vítězství na tomto hřišti pomohlo kumulativně v součtu branek k vítězství celého týmu.  Univerzál Kuba Meduna, technik Jáša Teplý a střelec Ondra Knápek byli dirigenty hry našeho týmu, pochvala však patří všem jako jednotnému a kompaktnímu týmu (dílčí výsledek 6 – 11).

Brnaky: Knápek 4x, Meduna 3x, Tvrdek 2x, Ešner 1x, Teplý 1x

Sestava 2. hřiště (žluté): Zach, Nedvěd, Vorel, Kalmus, Zouhar, Vlastník

Adam Zach svými osmi góly výrazně přispěl k těsné výhře na tomto hřišti. Utkání mělo dramatický a velmi vyrovnaný průběh. První, druhou a třetí třetinu jsme vyhráli o pouhopouhý jediný gól. V poslední čtvrtině jsme dokonce prohráli, ale součet branek vyšel těsně v náš prospěch. Dalšími záblesky na lepší časy to hezky zajiskřilo u Méďy (Míša Nedvěd) a Olivera Zouhara (dílčí výsledek 14 – 15).

Branky: Zach 8x, Nedvěd 3x, Zouhar 2x, Vorel 1x, Vlastník 1x

Sestava 3. hřiště (žluté): Válek, Kakos, Bazouška, Topič, Enenkel, Nevdashov, Baleja

Na tomto hřišti jsme měli největší problémy. Zoufalá rozehrávka od brankáře, která nám způsobila nejméně 4 branky v naší síti z celkových 14, se ukázala být rozhodujícím faktorem v konečném výsledku. Přestože se kluci snažili, bojovali a neuhnuli z žádného souboje, naše hra narážela na důraznou hru soupeře, se kterou jsme si nevěděli rady. Chyběla kreativita, invence, klid ve hře, nahrávky, komunikace, kvalitní střelba a mnoho dalšího. Díky výraznému zlepšení v poslední čtvrtině jsme z hřiště mohli odejít se vztyčenými hlavami a se ctí. Zde bychom rádi vyzdvihli výkon a pochválili Jáchyma Topiče (dílčí výsledek 14 – 11).

Branky: Válek 3x, Kakos 3x, Nevdashov 2x, Bezouška 1x, Topič 1x, Baleja 1x

Tento zápas byl perfektní generálkou na nedělního velmi těžkého soupeře Slavoj Podolí. Svou kondici se pokusíme zlepšit v pátek na trampolínách v JumpParku.

Celkový výsledek: 34 – 37 (poločas 15 – 23)

Trenéři: Meduna, Dovolil, Tvrdek, Knápek