Starší přípravka na turnaji v Drážďanech.

Volnou neděli jsme si jeli zpestřit na turnaj – 3. DSC Pfingst – Cup 2016

Hrálo se systémem 7+1 , hrací doba 1 krát 15 minut.
Během turnaje jsme odehráli 6 zápasů, turnaj byl organizačně parádně zvládnutý, mezi zápasy jsme měli vždy 20 minutovou pauzu. Jediné, co sousedi z Německa nedokázali ovlivnit, bylo počasí během dopoledne : ) odpoledne už bylo parádně 🙂

Hodnocení: Velká zkušenost, kluci byli poprvé v zahraničí na takto velkém turnaji, takže jsme spíše bojovali sami s sebou a svými hlavami, než se soupeři 🙂  Turnaj nám ukázal dvě tváře.
Ve skupině, ve které jsme byli rozlosováni s celkovým vítězem turnaje a s 3. týmem turnaje, jsme poznali, že tyto týmy jsou nad naše síly.
V další fázi turnaje jsme již byli více než rovnocenými soupeři, ale provázela nás střelecká nemohoucnost. Šance jsme si vytvářeli, ale neproměňovali.
Nutno říci, že kluci se teprve seznamují s hrou 7+1. Pro všechny velká zkušenost a určitě se na tento turnaj v dalších letech vrátíme i s jinými ročníky.
Soupeři:
SG Dynamo Dresden (celkový vítěz) 3:0, Rotatin Lipsko (3. tým turnaje) 2:0, Kickers Berlin 1900 0:0 a v další fázi turnaje 0:1, Soccers for Kids Dresden 0:1, DSC Dresden A 2:0 (v tomto zápase jsme dostali gól v 5té sekundě, kdy z rozehry si vzal míč malý černoušek a s ladností a vytříbenou technikou projel mezi kluky a gól. Tohle se v našich končinách moc nevidí 🙂
Celkové umístění 11. místo z 16. Bohužel, silná skupina nás odsoudila až k bojům o  9 – 16 místo.
Po turnaji jsme šli všichni na procházku do centra Drážďan již za krásného počasí.
Děkuji rodičům, kteří se zúčastnili za podporu klukům i když se nedařilo.