Soupeř nás nešetřil

FK Dukla JM – FK Meteor Praha

Ročník 2009

 

To máte tak: každý se jednou probudí do dne, kdy mu nevychází vůbec nic. Takovým dnem byla pro náš tým sobota, 16.09.2017, kdy jsme na Mikulce hostili nejsilnějšího soupeře v naší soutěži – tým Meteoru Praha. Na několik důležitých absencí se tentokrát nemůžeme vůbec vymlouvat (Ešny, Bája, Váleček…). Musíme uznat, že soupeř byl prostě lepší – rychlejší, silnější, techničtější, fotbalovější. Ač naši malí dukláčci bojovali jako lvi, soupeř se celkem snadno dostával ke střele a zejména ze střední vzdálenosti a po hezkých fotbalových kombinacích nemilosrdně trestal.

Sestava 1. hřiště: Dovolil, Bártů, Knápek, Tvrdek, Volf, Vrána, Vamberský

Nemá cenu nic vytýkat. Naopak, klobouk dolů před našimi kluky, že proti favoritovi utkání nesložili zbraně a bez ohledu na narůstající nepříznivé skóre se snažili čelit útokům soupeře velmi statečně. Zaostávali jsme v kombinaci, kvalitě zakládání útoků, koncovce, obranné hře, téměř ve všem. Hezky se nám profilují nové tváře v sestavě – Vojta Vrána, zejména v brance, odehrál výborné utkání, Óčko (Vamby) dřel na doraz.

 

Sestava 2. hřiště: Meduna, Enenkel, Nevdashov, Nedvěd, Kakos, Topič

Silově jsme proti o hlavu vyššímu soupeři neměli žádnou šanci. S vypětím všech sil, ale se značnou dávkou paniky ve hře, jsme ani zde nedokázali čelit zkáze. Chyběl klid v rozehrávce, klid v zakončení, konstruktivní práce a kombinace směrem dopředu, marně držel Kuba Meduna svými výbornými brankářskými zákroky už tak hrozivé skóre trochu na uzdě. Nic se neděje, není každý den posvícení…

 

Výsledek: 3 – 40

 

Branky: Knápek, Meduna, Enenkel

 

Nejdůležitější ze všeho je teď na toto utkání honem zapomenout, z výsledku si nic moc nedělat a soustředit se na další velkou výzvu v příštím týdnu – tým Fotbalové akademie, se kterou máme dosud sice nepříznivou bilanci, ale výsledky v minulé sezóně nebyly nijak zdrcující. Budeme mít velkou šanci napravit všechno to, co nám v dnešním utkání nevyšlo.

 

Hlavu nahoru, stateční dukláčci, nejhorší máme za sebou, teď už bude jen a jen lépe…

 

 

Trenéři: Tvrdek, Knápek