Soupeř nad naše síly

Dukla JM – Xaverov Horní Počernice

Ml. přípravka, roč. 2009

Po třech mistrovských vítězstvích v řadě jsme dospěli k utkání, po kterém přichází vystřízlivění ze stoupající euforie. V neděli 28.05.2017 došlo k dohrávanému utkání 19. kola soutěže H3B (Ellite) mezi našimi borci z Dukly z Jižního Města a týmem Xaverova z Horních Počernic, a to na domácím hřišti areálu Mikulky.  Soupeř, který patří k nejsilnějším v naší soutěži, a společně s Meteorem okupuje čelní příčky tabulky, zvítězil pro nás až krutým a nespravedlivým gólovým rozdílem. Našim klukům není v podstatě co vytknout, svou dosud technickou hru plnou fotbalových prvků museli přizpůsobit silovému a urputnému pojetí hry soupeře, který díky efektivní střelbě nastřílel ke svému vítězství potřebný brankový rozdíl. Pouhou chabou omluvou pro nás je skutečnost, že se hrálo za velmi horkého počasí, což ostatně bylo handicapem pro nás i pro soupeře, a bez třech základních stavebních kamenů našeho týmu – Kuby Meduny, Marka Ešnera a Lukyho Volfíka.

Sestava 1. hřiště: Teplý, Baleja, Válek, Bártů, Šefraný, Bezouška

Velmi bojovný a statečný výkon, v podstatě bez výrazné chybičky a s velkým, chvílemi až zoufalým odhodláním a za hlasitého povzbuzování domácích tribun, předvedlo všech šest kluků z této sestavy. Max Šefraný, který na poslední chvíli zaskočil za zraněného a sešívaného Lukáše Volfa, dělal, co mohl, aby prodal své zkušenosti z tréninku se staršími kluky ročníku 2008. Nikdy jsme neviděli Honzíka Bezoušku v tolika vyložených brankových příležitostech, které si on sám s podporou celého týmu za svými zády, vypracoval. Jáša Teplý předváděl další výborné technické kousky ze svého fotbalového umění, které, bohužel, nevedly ke kýženým gólům. Naprosto spolehlivě a bojovně hrající Ondra Bártů naběhal za utkání snad nejvíce kilometrů ze všech přítomných. Bájovi se dařily hezké průniky po několika rychlých kličkách po stranách hřiště. Nicméně chyběla úspěšnost té poslední, finální fáze hry – produktivního zakončování.

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Knápek, Tvrdek, Kakos, Nevdashov, Enenkel

Pod taktovkou spolehlivě a odpovědně hrajícího gólmana Kuby Dovolila, nebylo ani klukům na tomto hřišti přáno uhrát spravedlivý výsledek. Přestože se vydali ze všech svých sil a zápolení na hřišti kolikrát připomínalo přetlačovanou a řecko-římský zápas než fotbalové utkání, nemůžeme ani zde klukům vytknout výraznější nedostatky. Urputně bránící soupeř, který byl na zápas velmi dobře fyzicky připravený, nám dával znovu a znovu lekci z produktivity.

Přiznejme si tedy upřímně, že soupeř, ač nepředváděl nijak oslnivý fotbalový projev, byl tentokrát nad naše síly. A ono je to možná dobře, všechno zlé je k něčemu dobré. Pevně věříme, že tato porážka nás nakopne k o to větší chuti a odhodlání si příští týden spravit chuť v dalším mistráku na Admiře a následně v dalším týdnu si trochu zastřílet proti Slavoji Vyšehrad.

Děkujeme všem fanouškům, rodičům, i klukům z týmu, kteří nebyli nominováni a na zápas se včera dostavili, za jejich soudržnost s týmem a psychickou podporu (Adam Zach, Luky Volf a další) při včerejším těžkém utkání.

Výsledek:  7 – 27 (poločas 2 – 15)

Góly:  Knápek 2x, Tvrdek 1x, Nevdashov 1x, Kakos 1x, Šefraný 1x, Válek 1x

Trenéři: Tvrdek, Knápek