Soupeř kladl nečekaný odpor

Dukla JM, A-tým – Fotbalová akademie

Starší přípravka, ročník 2009

V předposledním mistrovském utkání podzimní části soutěže přivítal náš A-tým v neděli, 04.11.2018, na Mikulce nevyzpytatelný tým Fotbalové akademie. Soupeři se na podzim výsledkově moc nedařilo, proto jsme čekali poměrně snadné vítězství. Nebylo tomu tak. Soupeř působil velice fotbalovým dojmem, a přesto, že naši borci byli zdravě nahecovaní a motivovaní uhájit podzimní třetí příčku v soutěži, měli s houževnatým soupeřem plné ruce práce a výsledek strhli na svou stranu až v druhé polovině utkání.

Sestava 1. hřiště: Válek, Tvrdek, Nevdashov, Topič, Ešner, Bártů, Šefraný

Výsledek: 13 – 7

Čtvrtiny: 3 – 4, 0 – 2, 4 – 1, 6 – 0

Na tomto hřišti byla hlavní hnací silou trojice Ešner – Tvrdek – Nevdashov. Bojovali jako lvi a touha po vítězství a obhajobě třetí příčky byla velice zřetelná. Z podzimního spánku se nám probudil dokonce iJáša Topič, autor hattricku. Kvalita v útočné fázi hry byla zřetelnější než v obranné, tam se ještě sem tam vyskytla nějaká chybička. Poslední čtvrtina utkání určila zápasu konečný vítězný výsledek.

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Baleja, Enenkel, Knápek, Kohoutek, Kakos, Vrána

Výsledek: 12 – 10

Čtvrtiny: 3 – 3, 2 – 1, 4 – 1, 3 – 5

Zde jsme průběh hry očekávali snazší i vzhledem k tomu, že kluci z Dukly JM jsou z posledních zápasů rozjetí jak motorový vlak. Nicméně v první polovině utkání nám soupeř klad velice houževnatý odpor. I s nejúdernější zbraní v útoku, Luky Kohoutkem, se nám vepředu tolik nedařilo, jak bychom chtěli. Díry v obraně zde také přispěly k dramatickému vývoji v utkání. Forma některých našich borců začíná v konečné a nejdůležitější fázi podzimu poněkud stagnovat.

Celkový výsledek: 25 – 17 (6 – 7, 2 – 3, 8 – 2, 9 – 5)

Branky: Ešner 4x, Kohoutek 4x, Knápek 3x, Topič 3x, Enenkel 2x, Nevdashov 2x, Šefraný 2x, Tvrdek 1x, Bártů 1x, Kakos 1x, Vrána 1x, Baleja 1x

Trenéři: Dovolil, Meduna, Tvrdek, Knápek

V posledním podzimním kole mistrovské soutěže na nás čeká v neděli, 18.11.2018, utkání pravdy. Na Mikulce přivítáme našeho největšího soka v boji o třetí příčku – tým Slavoje Podolí.