Skvělý obrat a první vítězství

Dukla JM 2009 (U11) – tým „B“ – Slovan Bohnice

Za krásného slunečného dne v neděli 20.10.2019 jsme se na domácím hřišti utkali s týmem Slovan Bohnice.

První půlku utkání se naši hráči trochu hledali, byli jsme pod mírným, ale neustálým tlakem a bylo jen otázka času kdy nám soupeř odskočí o další branku . V tuto těžkou  chvíli nás velmi podržel svým dobrým výkonem a přesnou rozehrou brankář. Z počátku třetí čtvrtiny se nám podařilo snížit na 1:2, to nás nastartovalo k velkému vypětí a gólová naděje nám vlila čerstvou krev do žil. V utkání jsme začínali přebírat otěže a muselo dojít k vyrovnání a následnému převzetí vedení  na 3:2.

Poslední čtvrtina se odehrála nahoru a dolů, jako na houpačce. V dramatickém závěru nařízená penalta za hru rukou byla studenou sprchou a velkým náporem na nervovou soustavu všech hráčů i diváků.  Stejně velký psychický nápor však zapůsobil i na soupeře, když slibná  možnost vyrovnání svázala nohy vybranému střelci, který vysoko překopl branku a definitivně zahodil šanci na remízu.

Kluci ustáli celé utkání s noblesou a odnášejí si nejen obrovskou gratulaci za snahu, houževnatost a bojovnost, jenž byla korunována sladkým vítězstvím. Zazpívaný vítězný chorál duněl zaslouženě Mikulkou a kluci odcházeli s euforickým pocitem zasloužené výhry.

Fakta ze zápasu :

Sestava : Zach, Kozlovskyj, Vlastník, Zemánek, Kalmus, Hoang Phi, Vihan, Fedoryk, Hiduts, Němec, Bártů, Válek

Výsledek :    5 : 4  (0 : 2)

Góly : 5x Fedoryk