Školička si veze stříbro z Minicupu

Praha 28.10.2015

Jako správní sportovci, oslavili naši borci státní svátek fotbalovým turnajem. Posledním letošním Minicupem, který se tradičně odehrál na Čafce a opět na umělé trávě. Propozice turnaje narušila neúčast Viktorie Plzeň, která dnes nedorazila a časový harmonogram zápasů musel být přepracován.

K prvnímu zápasu proti Podolí jsme proto museli nastoupit „rovnou z autobusu“ a ještě nekompletní. Výsledkem byla vyválčená remíza, jak se později ukázalo, zásadní pro vítězství ve skupině. Proti Královu Dvoru jsme si již všechny body pohlídali, David si připsal hattrick a kluci se již rozehřáli k velkým výkonům. Nejsilnějším soupeřem ve skupině byl dnes Motorlet. Vstup do zápasu nám vyšel a Matoušova rychlá branka znamenala vedení 1:0. Motorlet však bojovností dotlačil míč alespoň jednou do sítě a protože Dukla JM nevyužila několik pěkných akcí ke vstřelení branky, rozešli jsme se tentokráte smírně 1:1. V posledním zápase se Psáry byl jednoznačně nejlepším hráčem Matouš, který hattrickem stanovil výsledek utkání na 3:0.

Vítězem skupiny se dnes stal Motorlet, Dukle JM patřilo druhé místo. Protože však obě skupiny odehrály méně zápasů, rozhodl organizátor o sehrání jakéhosi „mini play off“, kdy se z každé skupiny utkali první s prvním, druhý s druhým atd… Stříbrným týmem druhé skupiny a naším soupeřem byla „ligová“ Příbram. Zápas se hrál prakticky celý na jednu bránu, šance střídala šanci, brankář se na druhé straně moc nezahřál. Výsledek – 3:0… Vítěz – DUKLA JM…

Abychom však nepřechválili – naše hra měla často i hluchá místa kdy kluci (a Emma) nebojovali, jak se bojovat má, nepřihráli si, jak se přihrávat má a tvořili zbytečné hloučky, místo toho,aby si hledali volný prostor a byli platnější v útoku i obraně. Máme stále co zlepšovat, protože i soupeři se budou snažit o zlepšení. Chuť máme a přes zimu nás čeká spoustu dalších turnajů a tréninků, které k tomu využijeme.

Sestava (vstřelené branky):

Vládík Anděl – Emma Komárková (1), David Vejsada(3), Ondra Knápek, Mára Enenkel, Matouš Bryscejn(7), Max Šefraný, Pavlík Tvrdek, Kuba Meduna(1)