Šachová partie aneb taktika vítězí…

Dukla JM, tým B – ČAFC

Ročník 2009

Po posledním premiérově vítězném utkání proti Hamru jsme se konečně odrazili ode dna soutěže. V neděli, 21.10.2018, nás na Mikulce čekala životní výzva – třetí tým tabulky, tým ČAFC, který toho dosud moc neprohrál. S jedním z nejlepších týmů soutěže jsme se chtěli poprat o herní pohodu a klid. Když vyhrajeme, čeká nás poklidný střed tabulky, když prohrajeme, budeme se plácat opět u dna. Kluci k utkání přistoupili s obrovskou odpovědností a vůlí. Od začátku byla na nich znát veliká touha po vítězství a touha důstojně reprezentovat jméno Dukly JM. Do poloviny utkání to byl naprosto vyrovnaný zápas. Po půlce jsme utkání zlomili a misky vah vítězství se začaly převažovat na stranu Dukly… Jedno z nejhezčích utkání podzimní části našeho B týmu se proměnilo v závěrečnou týmovou eufórii… Každý gól kluci naprostým právem a se zásluhou slavili jako gól na mistrovství světa. Kluci BRAVO! Jsme na vás pyšní!!

Sestava:Válek, Dovolil, Nevdashov, Zemánek, Kalmus, Foltýn, Kakos, Kozlovskyj, Vlastník, Knápek, Topič, Vihan

Herní projev byl poměrně jednotný. Do utkání jsme postavili jednu silnější a jednu slabší pětku. Silnější pětka góly tvořila hru a góly především dávala. Slabší pětka sbírala zápasové zkušenosti, učila od pětky silnější a góly především dostávala. První pětka splnila vše dle očekávání. CHVÁLA! Ale celý realizační tým je především hrdý na naší druhou pětku. Nechali na hřišti celé své fotbalové srdíčko, rvali se o každý centimetr, co jim jejich fotbalové dovednosti povolovaly. Byla znát obrovská touha něco dokázat. Učebnicově napadaly soupeřovu rozehrávku. Horák předvedl pár geniálních přihrávek, za které sklidil přízeň publika. Luky Vlastník dřel na nezvyklé pozici beka jako bejk, nechal na hřišti opravdu všechno. Patrik Vihan Domíkem Zemánkem nadělali fotbalově zdatnějšímu soupeři úspěšným napadáním rozehrávky spoustu závažných starostí. Kubajs Folťas, i přes tréninkový výpadek způsobený zdravotními problémy, dal nejen krásný gól, ale na soupeře platil svojí rychlostí, agresivitou a jedovatou střelou.

Výsledek: 12 – 8 (5 – 5, 2 – 1, 2 – 1, 3 – 1)

Branky: Dovolil 3x, Knápek 3x, Kakos 2x, Topič 2x, Nevdashov 1x, Foltýn 1x

Trenér: Dovolil, Knápek

S velkou pokorou jdeme do úterního utkání, 23.10.2018, proti dosud neporaženému a naprosto suverénnímu celku soutěže, týmu Vinoře. Prosíme fanoušky o maximální podporu, kluci ji na hřišti budou vskutku potřebovat.