Rezerva Admiry propadla v koncovce, Dukle JM vystřelil tři body z jediné velké šance kanonýr Kotlík

Bojovný zápas rozhodla trefa kanonýra Kotlíka krátce po půlhodině hry. Rezerva Admiry se rvala o vyrovnání, ale protože v koncovce selhala, nebo byl proti gólman Tlustý, odvážejí si hosté z Jihu hlavního města domů cenné tři body. K vidění byl od úvodní minuty bojovný fotbal. Na hřišti menších rozměrů bylo hodně snahy, důrazu, ale také nepřesností ve finální fázi.

Šancí příliš k vidění nebylo, hosté se dostali prakticky do jediné vážnější akce, ale hned z ní udeřili. Kotlík dostal míč na hraně pokutového území a vypálil ránu, která zapadla přesně k zadní tyči – 0:1. Odpověď mohla přijít záhy. Po akci Másílka se Zolotuchinem se dostal do tutové šance Vachoušek, jeho gólovou hlavičku však parádně zneškodnil brankář Dukly Tlustý.

Admira B se snažila o vyrovnání i po pauze. Aktivní Zolotuchin se prosmýkl na pravém křídle, ale v dobré pozici vypálil nad branku. Uběhlo pár desítek sekund a situace se opakovala. Jen s tím rozdílem, že z levé strany střílel z nadějné pozice střídající Cejnar. I jeho rána ale prolétla vysoko nad břevnem a fanoušci zklamaně vydechli.

Hostům jako by chvílemi vadilo ostré sluníčko, které měli při vysokých míčích v očích. Když ale propadl bránících hráčům nějaký míč, byl na místě jistý Tlustý, jenž bez jediné chybičky sbíral vysoké míče. Hodně mu ale usnadňovali i ofenzivní hráči Admiry B, když nechodili důrazně do soubojů. To také fotbalistům vyčítal hodně hlasitě trenér z lavičky.

Pak připravil Michálek parádní pozici k zakončení Lupínkovi, ale můžete hádat jak jeho zakončení dopadlo
a nejspíš se nespletete. Míč opět prosvištěl vysoko nad. Hosté odpověděli dvěmi velmi podobnými pokusy. Nejprve z pozice pravého křídla pálil na zadní tyč exligista Vidlička, aby jej o chvíli později napodobil aktivní Micka. Ani jednou se míč mezi tyče nevešel. Pak si dlouho šteloval míč v pokutovém území domácí Michálek, až mu zkušený Markuzi pohotovým odkopem možnost k zakončení zmařil.

S blížícím se koncem se domácí víc a víc tlačili do pokutového území. Hrozili dlouhými auty,
ale v přehuštěném pokutovém území se buď nedokázali prosadit, nebo rány končily na tělech bránících hráčů. I proto se nakonec po závěrečném hvizdu těšili z vítězství hráči Dukly. Admira B tak zakončila gólově hubený víkend klubu z Kobylis. V neděli dopoledne nedalo gól v divizním utkání s Pardubicemi B ani áčko Admiry.

Admira B – Dukla JM 0:1 (0:1)
Branka: 33. Kotlík. ŽK: 81. Vachoušek – 30. Bičaník. Rozhodčí: Guntiš – Laštovička, Vojáček. Diváků: 100.
Admira B: Cingel – Beníšek, Pelikán, Horák, Hájek (81. Pergl) – Zolotuchin (69. Slabý), Másílko
(58. Šindelář), Lupínek, Štefan (48. Cejnar) – Michálek (69. Šálek), Vachoušek.Trenér Pavel Máj.
Dukla Jižní Město: Tlustý – Solař, Markuzi, Vrzal – Inneman, Vidlička (64. Konjevič), Farkaš, Jíra
(69. M. Lafek) – Micka – Kotlík (88. J. Lafek), Bičaník (90. Hajný). Trenér Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Pavel Máj (Admira B): „Podle šancí jsme měli vyhrát. Ukázali, že jsou zkušenější. Měli jednu gólovku a tu proměnili. Tyhle zápasy jsou o prvním gólu. My se na vstřelený gól hodně natrápíme. Nemůžu klukům nic vytknout, odmakali to. Ale když nedáme góla, tak se nedá vyhrát. Všichni hráli na 110 procent, je to škoda.“
Josef Světlík (Dukla JM): „Myslím, že zápas to byl vyrovnaný. Nákop, souboj, faul, aut. V tomhle duchu probíhalo celé tohle utkání. Byla to bitva. My jsme jedinou šanci proměnili. Od toho na hřišti Kotlík je a splnil to, co se od něj čeká. Stejně jako proti Zbraslavi. Při šanci domácích se zase vytáhl Martin Tlustý. Když jsme vedli, tak se s blížícím se koncem domácí snažili maximálně zjednodušit hru a dostat se k nám do boxu. My jsme to museli odskákat, byla tam absolutní odpovědost od každého našeho hráče. Musím klukům poděkovat za odbojovaný zápas.”

Nejlepší hráč Admiry B: Lukáš Beníšek.
Nejlepší hráč Dukly JM: Jan Markuzi
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Markuzi (Dukla JM).

zdroj