První prohra přišla na Xaverově.

SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE – DUKLA JM 3:2 (2:1).

Po třech jednoznačných výhrách  jsme dnes narazili na soupeře výrazně kvalitnějšího, což jsme však věděli již předem. Bohužel se nám nevydařil úvod a už v 5‘ jsme  prohrávali 2:0. Druhá branka padla po nesmyslně nařízeném trestném kopu, když Fanda správně vyběhl odehrál balón do soupeře ten přes něj upadl a rozhodčí nařídil trestný kop…. Navíc Fanda inkasoval žlutou kartu, což se následně ukázalo jako klíčové. Soupeř trestný kop krásně proměnil. Od téhle chvíle jsme se probrali a hrál se hezký rychlý fotbal z obou stran. My snížili po nařízeném nepřímém kopu. Hrálo se opravdu svižně a dalo se na to koukat. Šance se střídali na obou stranách, až do 40‘ kdy rozhodčí utkání totálně zničil… Fanda opět správně vyběhl až za vápno, domácí útočník ho nastřelil do hrudníku a sudí zapískal ruku, kterou však viděl jen on. Druhá žlutá a šli jsme do deseti. O půli jsme si řekli jak budeme hrát a kluci vše plnili do puntíku. Byli jsme v deseti lepší a ve  48‘ vyrovnali. Bohužel další vypracované šance jsme nedokázali proměnit. Rozhodčí nás ještě potrestal vymyšlenou penaltou, tu však Samuel krásně kryl. Xaverov měl nahoře šikovné útočníky a jednu celkem ojedinělou akci z levé strany jsme neuhlídali a domácí šli do vedení. V závěrečných deseti minutách jsme soupeře z posledních sil opravdu zmáčkli, ale chybělo nám i trochu štěstí, abychom alespoň srovnali. Zejména tyč v úplně poslední minutě mrzí, ale stane se.. Hlavně za druhou půli si borci zaslouží pochvalu. V deseti jsme soupeře přehrávali bohužel výsledek je takový jaký je.

Skóre: 1‘ 1:0, 6‘ 2:0, 11‘ 2:1 Hovorka, 48‘ 2:2 Kápička, 73‘ 3:2.

Sestava: Lerch – Tran (62‘ Růžička), Brt, Řehoř, Kápička – Konjevič (43‘ Blumenthal) Hovorka, Benazouz, Hlavatý – Hlavsa (55‘ Sanni) – Krásný.