První jarní mistrák

Dukla JM, A-tým – Admira Praha

Starší přípravka, ročník 2009

Nádherné počasí s teplotou okolo 20°C nám přálo v prvním jarním mistrovském utkání, které se odehrálo v sobotu, 23.03.2019 v domácím prostředí na Mikulce proti nevyzpytatelné Admiře. Respekt ze soupeře – na podzim jsme v úvodním mistráku u nich sice vyhráli, ale o týden později jsme na Ondrášovce od toho samého soupeře dostali lekci ve výši 5 – 1. Ale i tak jsme se na utkání hodně těšili, po 4 měsících zimní dřiny chtěli naši kluci ukázat, co všechno v přípravě pobrali. Obrázek hry sice nebyl ideální, chyběla kombinace, ale bojovností fotbalisté DJM U10 přehráli soupeře rozdílem třídy a po páteční předehrávce (Braník – Aritma 59:11) jsme se opět vrátili na třetí místo ligové tabulky.

Sestava 1. hřiště: Meduna, Válek, Nevdashov, Bártů, Tvrdek, Ešner, Topič

Výsledek: 9 – 3

Čtvrtiny: 2 – 1, 2 – 0, 1 – 0, 4 – 2

Sice vlažný začátek, ale v druhé polovině úžasné představení Jáchyma Topiče. Nadstandardní výkon. Že by byl konečně konec dosavadním Jáchymovo herním výkyvům? V posledních týdnech nám dělal jen samou radost. Svůj „standard“ si nastřílel i Marek Ešner, který v průběhu zimy hodně absentoval ze zdravotních důvodů.

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Vrána, Kakos, Baleja, Knápek, Enenkel, Nedvěd

Výsledek: 14 – 8

Čtvrtiny: 2 – 1, 4 – 2, 5 – 2, 3 – 3

Na tomto hřišti jasně dominoval čerstvě zvolený kapitán týmu Kája Balejase svým nevyčerpatelným fyzickým fondem. Naběhal pěkných pár kilometrů a vstřelil 4 krásné branky. Ovšem nemenší radost máme ze střeleckého procitnutí Marka Enenkela. Velice spolehlivě a důrazně odehrál zápas v obraně Jirka Kakos. Velikou snahou se prezentoval Míša Nedvěd, jeho projevu by slušelo jen více nastřílených branek. O kombinaci a kvalitní rozehrávku se snažil Ondra Knápek, ale na té budeme muset do příštího utkání ještě hodně zapracovat.

Celkový výsledek: 23 – 11 (4 – 2, 6 – 2, 6 – 2, 7 – 5)

Branky: Enenkel 6x, Ešner 5x, Baleja 4x, Topič 3x, Knápek 2x, Nedvěd 2x, Válek 1x

Trenéři: Dovolil, Meduna, Tvrdek, Knápek

Další výsledky naší soutěže: Braník – Aritma 59:11, Střešovice – FA 26:26, Xaverov – Meteor 22:17, Háje – Podolí 26:19

V příštím utkání se v přímém souboji o druhé místo v tabulce budeme rvát s týmem Meteoru Praha, který jsme dosud zatím nikdy neporazili. Utkání se odehraje na hřišti soupeře, a to v sobotu, 30.03.2019 od 15:15 hod.