Přípravné utkání

Hostivař – Dukla JM

Starší přípravka, ročník 2009

Všechno zlé je k něčemu dobré. Bez naší elitní osmičky hráčů, která šetřila síly na zítřejší Ondrášovka Cup, jsme nastoupili v Hostivaři na nádherném trávníku a slunečného počasí proti silné Hostivaři k přípravnému utkání. Zápas měl sloužit k zažití hracího systému 5 + 1, a to jak týmu B, tak zbylých hráčů z týmu A. Velmi sebevědomě hrající soupeř nám dal lekci nejen z produktivity, ale i z pohledného fotbalu.

Sestava 1. hřiště: Meduna, Bezouška, Kakos, Vrána, Černý, Volf, Foltýn, Enenkel

Výsledek: 19 – 6

Branky: Volf 5x, Enenkel 1x

Navrátilec Luky Volfse snažil, co mu síly stačili, byl prakticky všude, ale bez podpory týmu našeho dnešního soupeře sám porazit nedokázal. V týmu chyběla konstruktivní rozehra, efektivní nahrávka i snaha o zakončení. Nevyhráli jsme snad jediný souboj. Kuba Medunav bráně se měl co ohánět. Někteří hráči z týmu jsou stále nerozehraní, ať z důvodu absence na soustředění (Bezi) nebo z důvodu předešlých zdravotních potíží (Vrána, Kakos). Kuba Foltýnnastřelil tyč a břevno, nicméně stále chybí orientace v prostoru a kvalitní práce s balónem. Se všemi budeme na odstranění zjištěných nedostatků v tréninku nadále pracovat.

Sestava 2. hřiště: Válek, Kozlovskyj, Trůta, Kalmus, Vlastník, Vihan, Zemánek

Výsledek: 30 – 4

Branky: Válek 2x, Vlastník 1x, Kalmus 1x

Pohled na některé hráče, kteří u nás trénují již 3 nebo 4 roky, a stále nevědí, že se zabývají kolektivním sportem, byl chvílemi až komický. Chyběl zájem, snaha, zápal, týmové pojetí. Nováček v týmu Domík Zemánekběhal jak motorová myš a mohl být příkladem ostříleným borcům, kterým bylo zatěžko udělat v utkání tři rychlejší kroky. S některými hráči této sestavy si budeme muset promluvit a nastavit jasný cíl, který se buď v určitém časovém horizontu budou snažit splnit, anebo přestaneme plýtvat společně stráveným časem.

Trenéři: Meduna, Knápek