Příprava na fotbalovou sezónu

Ročník 2009

Tým FK Dukla JM, ročník 2009, zahájil přípravu na novou sezónu v sobotu, dne 18.08.2018 ve středočeských Seleticích. Soustředění se zúčastnilo celkem 24 borců, kteří byli první večer rozlosování do skupin a každý z nich reprezentoval celý týden jeden vylosovaný stát, se kterým se formou jeden na jednoho utkali v napínavém celotýdenním turnaji Mistrovství Evropy.

Turnaj i s tréninkovými jednotkami se konal v sousední obci Mcely na krásném travnatém hřišti. Do Mcel jsme každý den, někdy i opakovaně, dojížděli na kolech, což nám ze soustředění učinilo celkem slušnou kondiční přípravy. Na kole každý z fotbalistů našlapal za celý týden přes 150 km!!

Během soustředění jsme se věnovali nejen ladění kondice a fotbalovým dovednostem, ale program byl nabitý i jinými činnostmi – např. noční bojová hra, ping-pongový turnaj v obíhačce, tancování řeckých tanců, zpívání, koupání, ale i lízání zmrzliny.

Přestože jsme v rámci soustředění neodehráli žádné přípravné utkání, kluci se při Mistrovství Evropy velmi zlepšili v osobních soubojích a ve hře 1 na 1.

Vítězem ME se stal tým Slovenska (Honza Válek), který v dramatickém finálovém utkání porazil tým Belgie (Denis Nevdashov). Bronzovou příčku obsadil tým Chorvatska (Ondra Bártů).

Po týdenním soustředění v Seleticích následují tréninkový program v Praze, na Schulhoffce a máme 2 týdny na to, abychom se připravili na první mistrovská utkání. Tým A se jede v prvním kole prezentovat na Admiru (09.09.2018), tým B jede své premiérové mistrovské utkání odehrát do Čakovic (07.09.2018).

Přejeme všem hodně štěstí do fotbalové sezóny!!