Přesvědčivý výkon proti velmi silnému soupeři

Dukla JM – ABC Braník

Ml. přípravka, roč. 2009

Velmi teplé počasí nám v sobotu 13.5.2017 prověřilo skutečnou fyzickou kondici našich hráčů, kteří nastoupili proti úplně jinému týmu ABC Braník, než který jsme porazili v podzimním utkání soutěže. Soupeř s novým trenérským obsazením a výrazně posílenou hráčskou základnou se ukázal být velmi houževnatým protivníkem a na hřišti Mikulky došlo v sobotním dopoledni k dramatickému a nádhernému fotbalovému zážitku. Naši kluci svou pílí, snahou, bojovností a chytrostí soupeře udolali a podruhé v řadě odcházeli z mistrovského utkání po velikém vítězství s oprávněnou hrdostí na svůj předvedený fotbalový výkon.

Sestava 1. hřiště: Dovolil, Knápek, Teplý, Baleja, Bezouška, Volf

Velkou radost máme z toho, že se nám v posledních týdnech rozstřílel Kája Baleja – Bája, a počet jeho vstřelených gólů má zápas od zápasu vzrůstající tendenci. K velkému zlepšení došlo u Lukyho Volfa, který utkání odjezdil na hranici fyzických možností každého smrtelníka. Všichni kluci hráli velmi odpovědně, bojovně a vrhali se statečně proti každé střele soupeře. Vycházela nám chytrá rozehrávka od brankáře přímo středem hřiště, kam kluci v poli velmi hezky vbíhají do „ulice“, padlo z toho i pár hezkých gólů a byl nespočet nebezpečných šancí. Jáša Teplý předvedl nejen svým herním výkonem, ale především chováním na hřišti i mimo něj, jak se má chovat správný kapitán týmu. Ondra Knápek znamenal pro soupeře velké nebezpečí díky svému důrazu v zakončení, rychlosti a tvrdé střele.

Sestava 2. hřiště: Bártů, Meduna, Tvrdek, Ešner, Nevdashov, Enenkel

Již tradičně podal velmi kvalitní a stabilní výkon Pája Tvrdek a poctivě, i když někdy trochu usilovně pracující Marek Ešner. Kvalita herního výkonu postupně stoupá u Denise Nevdashova a Marka Enenkela, což nás velmi těší a určitě budeme maximálně podporovat v dalším růstu.  Sebevědomí a kvalitní rozehrávka malinko pokulhává u Ondry Bártů chytajícího v bráně, zato v poli se Ondra jeví velmi hezky.

Obecně každý univerzální hráč (dále ještě Kubové Meduna s Dovolilem a dnes nepřítomný Honza Válek), schopný chytat v brance i zahrát kvalitně v poli, je pro celý tým FK Dukla JM nesmírně užitečný a platný hráč.

V příštím utkání jedeme na horkou půdu týmu Slavoj Podolí, který má v jarní části soutěže stejnou bilanci jako náš tým, tedy 2 vítězství a 3 porážky. Utkání se hraje v neděli 21.05.2017 od 17:00 hodin.

Výsledek:  21 – 15 (poločas 8 – 7)

Góly:  Baleja 4x, Ešner 4x, Knápek 4x, Enenkel 3x, Teplý 2x, Nevdashov 2x, Tvrdek 1x, Volf 1x

Trenéři: Tvrdek, Knápek