Přátelské utkání v Uhříněvsi – mladší přípravka, roč. 2009

Ve středu, 19.4.2017 jsme se vydali k přátelskému utkání do nedaleké Uhříněvsi s cílem nevypadnout díky třítýdenní pauze v mistrovské soutěži ze zápasového rytmu, zapojit do utkání co nejvíce hráčů, kteří nehrají zápasy stabilně a v neposlední řadě posbírat další zápasové zkušenosti proti neznámému, ale kvalitnímu soupeři. Utkání bylo náročné především vzhledem k velmi protivnému počasí – nejchladnější dubnový den s teplotou kolem 0°C a silně ledovým větrem. Nicméně ani toto výrazně studené počasí, ani vzdálenost na soupeřovo hřiště, neodradily naše kluky v zájmu o fotbal, utkání se zúčastnil v letošní sezóně snad největší počet našich fotbalistů (24 ks) a odehráli ho velmi zodpovědně.

Herní zhodnocení:

Na prvním hřišti nastoupili naši kluci v nových tréninkových soupravách proti o rok starším uhříněveským klukům, kteří nám dali pořádně zabrat. Tady jsme utkání sice prohráli vlastními chybami, ale i tak nám radost udělali třígólový Ondra Knápek a čtyřgólový Marek Ešner. Do střelecké listiny se ještě zapsal Pája Tvrdek, u kterého nepamatujeme, v kterém posledním utkání vlastně neskóroval, dále pak Adam Carmine a Jirka Kakos, kteří se gólově obvykle tolik neprosazují jako dříve jmenovaní hráči, o to více ale jejich góly potěší!  Přesto že bez gólového zářezu, stabilní a velmi pěkný výkon podal i Kuba Meduna, a to jak v brance, tak v poli. U ostatních kluků budeme muset zapracovat nejen na jednotlivých herních dovednostech, ale také a možná především na sebevědomí…

Sestava: Meduna, Dovolil, Carmine, Knápek, Tvrdek, Ešner, Volf, Bezouška, Kakos, Zouhar, Oth.

Na druhém hřišti se zapojili především méně vytěžovaní kluci, kteří si zde zahráli proti stejně starému soupeři a naprosto jednoznačným a přesvědčivým výsledkem ukázali obrovský hlad po gólech a touhu zvítězit. Během utkání nasázeli do branky soupeře dohromady 24 gólů, soupeřům povolili pouze devět kousků. Střelcem tohoto utkání byl Adam Zach, který tentokrát dostal prostor odehrát celý zápas v poli a blýskl se pěti góly. Dalšími úspěšnými střelci byli čtyřgólový Honza Válek, který dokázal všechny góly svým nebývalým nasazením a chutí do hry nasázet během poločasu (ten druhý spolehlivě odchytal v brance), čtyři góly nastřílel také Marek Enenkel, dále pak Denis Nevdashov (3), Ondra Bártů (2), Kája Baleja – Bája (2), Ondra Vamberský (2) a Horymír Kalmus s Jáchymem Topičem (po 1 gólu).

Sestava: Válek, Zach, Bártů, Vamberský, Kalmus, Forman, McGinley, Getman, Kozlovskyj, Nevdashov, Enenkel, Baleja, Topič

Trenéři: Tvrdek, Knápek

Pár organizačních postřehů:

Děkujeme všem rodičům za statečné čelení nepříznivému počasí a vytrvalému povzbuzování! Děkujeme rodičům, kteří se snaží jakoukoli maličkostí kluky podpořit v nesnázích, např. termoskou horkého čaje!

Děkujeme rodičům za to, že myslí na drobnosti, na které trenérům nezbývá kapacita, např. sladká odměna za předvedený výkon!

Děkujeme rodičům za kreativitu a přemýšlení, jakým způsobem „mohou přispět svou trochou do společného mlýna“!

Děkujeme rodičům za kázeň a respektování pravidel, např. při převlékání v kabinách!

Děkujeme tatínkům za ochotu sportovně asistovat v utkání při velkém počtu fotbalistů!

Děkujeme klukům za projevený velký zájem o přátelské utkání, ten nás těší nebývale!

Děkujeme klukům za to, že i přesto, že někteří promrzli až na kost, vydrželi a dřeli na hřišti na plno až do konce!

Děkujeme soupeři za kvalitní utkání, pozvání do Uhříněvsi a dobrou organizaci!