Ondrášovka Cup – předkolo U9

29.8.2017

V úterý, 29.8.2017 jsme měli historicky první účast v domácím pohárovém turnaji „Ondrášovka Cup“. Celý turnaj už ve svém předkole byl provázen naprosto nepochopitelnými až směšnými organizačními zmatky. Už jenom skutečnost, že po našem přihlášení jsme od organizátora turnaje (FAČR) nedostali žádné propozice, ani organizační instrukce, ani sebemenší informaci o tom, kdy a kde se turnaj koná, je smutným obrázkem současné situace české fotbalové asociace. Pouhou náhodou jsme týden před turnajem zjistili potřebné. Turnaje se mělo účastnit 6 týmů. Dva z přihlášených zřejmě neměli takové štěstí jako my a na turnaj vůbec nedorazili. Ostatní čtyři týmy si to tedy rozdaly o dvě postupová místa za velice podivných až nestandardních pravidel. Přestože naši kluci utkání proti Ostrovu prohráli nešťastným gólem v poslední minutě utkání, druhé proti Střešovicím poměrně spolehlivě vyhráli a ve třetím nastříleli o gól víc týmu z Bezdružic než Ostrov, který prohrál se Střešovicemi, naši kluci obsadili až třetí místo v turnaji. Při vyhlašování vítězů se pořadatel nechal nejen nesmyslně ovlivňovat rodiči z Ostrova a zapisoval skóre tak, jak mu to rodiče diktovali, ale chybně vyhlásil i pořadí na 1. a 2. místě.

Naši borci přes všechny nástrahy a nesnáze odehráli výborný turnaj. Podle standardních fotbalových pravidel by obsadili neoddiskutovatelně první místo v turnaji. Zklamání muselo být obrovské. Tým se lepil na poslední chvíli, navíc v době prázdnin a ve všední den.

FK Dukla JM vs. Ostrov 0 – 1

První deset minut naši kluci nepustili soupeře za půlku. Trápila nás nepřesná a slabá střelba. V druhé desetiminutovce se kluci začali bát o výsledek, znervózněli a stálo je to gól v síti v poslední minutě zápasu.

FK Dukla JM vs. SK Střešovice 2 – 1

Poměrně s přehledem dovedli naši fotbalisti utkání do vítězného konce. Rychle se ujali vedení, soupeř trochu šťastnou střelou z dálky srovnal přibližně v polovině utkání, ale rychle jsme vítězství strhli zase na naši stranu a do konce zápasu ho už pohlídali.

Branky Dukla JM: Knápek 1x, Tvrdek 1x

FK Dukla JM vs. Jiskra Bezdružice 5 – 0

Bylo otázkou času, kolik se našim borcům podaří vsítit branek. Za normálních okolností nám „stačilo“ vyhrát 5 – 0, abychom přestříleli Ostrov, který prohrál se Střešovicemi. Kluci hráli jako z partesu, hnala je touha po vítězství v turnaji a pět gólů proti houževnatě bránícímu soupeři skutečně nastříleli. Bohužel to nestačilo víc než na třetí místo v turnaji.

Branky: Ešner 3x, Tvrdek 1x, Nevdashov 1x

Trenéři: Tvrdek, Knápek