Nepovedený úvod

Dukla JM – Admira

Ročník 2009

První mistrovské utkání v jarní části soutěže bylo ve znamení děravé obrany. V sobotu, 07.04.2018, jsme na Mikulce hostili tým z Admiry, který jsme ještě na podzim na jeho hřišti celkem jasně přehráli. Tento soupeř nebyl ani v sobotu nad naše síly, ale když soupeři nabídneme ke skórování naší obranu děravou jak cedník, nemůžeme pomýšlet na příznivý výsledek. Hráli jsme na zvětšeném hřišti v domnění, že by větší prostor mohl být naší výhodou, nicméně tuto výhodu využil lépe tým soupeře, který se jednoducho kombinací dostával do permanentního přečíslování a samostatným únikům na mnohdy bezmocného gólmana.

 

Sestava 1. hřiště: Meduna, Kakos, Topič, Enenkel, Ešner, Tvrdek, Knápek

Hra ve znamení velkého trápení. Individuální chyby, špatná obrana, tristní rozehrávka gólmana, neschopnost kvalitní rozehrávky v útoku – to vše byly chyby, které se podepsaly na pasivním gólovém výsledku. Hezkou individuální technickou akcí se blýskl Topidlo, který při jednom ze svých průniků prošel celým hřištěm přes několik soupeřů a brankáře se pak mohl zeptat, kam že by ten míč chtěl do té branky uklidit. Jirka Kakos si vyzkoušel, jaké je to dát v jednom utkání branku jak levou, tak pravou nohou. Velké hřiště prověřilo kondiční stránku celého týmu, která se neukázala být zrovna na úrovni světové třídy.

 

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Bártů, Nevdashov, Baleja, Volf, Nedvěd

Na tomto hřišti nám velkou radost dělal Karel Baleja. Kromě toho, že vsítil soupeři na své poměry nadstandardní počet branek, oběhal opět spoustu kilometrů po celém hřišti a byl platným hráčem nejen v útoku, ale i v obraně. Podobně kvalitní výkon ukázal Lukáš Volf, který se po mdlých výkonech v zimním období konečně probudil a v obraně dominoval svou rychlostí a důrazem. Mírné zlepšení v obranné fázi prokázal i Míša Nedvěd, obvyklý nevraceč. Kondičně po dlouhé nemoci letí nahoru Ondra Bártů. Chytrou rozehrávkou od brankáře se prezentoval Kuba Dovolil, který by se ještě mohl ze své brankářské pozice více zapojovat do útoku.

 

Výsledek: 18 – 23

 

Branky: Ešner 4x, Baleja 4x, Kakos 2x, Tvrdek 2x, Nedvěd 2x, Volf 1x, Topič 1x, Enenkel 1x, Knápek 1x

 

Trenéři: Tvrdek, Knápek

 

Příští sobotu jedeme prověřit aktuální formu dosud neporaženého Meteoru.