Nečekaná porážka

SK Aritma Praha – Dukla JM

Ml. přípravka, roč. 2009

Dne 28.4.2017 jsem v pátečním odpoledni sehráli předehrávané 15. kolo mistrovského utkání na hřišti Aritmy Praha a musíme, bohužel, konstatovat, že se našemu týmu postavilo hned několik soupeřů najednou, což se ukázalo být výraznou přesilou a utkání jsme, trochu proti našemu očekávání, prohráli. V první řadě to byla pražská doprava při pátečním odpoledni před prodlouženým víkendem, kdy hned několik účastníků utkání dorazilo k zápasu pozdě. Dále nás postihlo počasí nikoli vysněného charakteru (zima, déšť) a také objektivně přiznáme i kvalitní hru soupeře, který svůj výkon oproti podzimnímu utkání výrazně zlepšil.

Sestava 1. hřiště: Meduna (B), Bártů, Tvrdek, Knápek, Volf, Enenkel, Bezouška, Dovolil

Naši kluci do utkání vlétli s nadšením, kdy po pěti minutách hry vedli 2 – 0. Jeden gól padl po nacvičeném a krásně zahraném rohu. Druhý gól padl hned vzápětí ze hry. Ale to bylo k našemu zármutku do poločasu vše a od této chvíle jsme pouze inkasovali, celkem 8x. Soupeř byl bojovnější a po několika chybách v rozehrávce utkání otočil a naši kluci se s tím nedokázali psychicky vyrovnat.

Sestava 2. hřiště: Dovolil (B), Bártů (B), Baleja, Topič, Ešner, Teplý, Nevdashov

V podstatě podobným scénářem byl postižen i tým z druhého hřiště. Velké výkyvy koncentrace způsobují velmi časté neproměňování stoprocentních šancí. Naopak soupeř dokázal z minima šancí vytěžit maximum gólů. Stabilně kvalitní, i když chvílemi trochu zasněný výkon podává Marek Ešner, celkově náš nejlepší střelec utkání. Jášovi Teplému se podařil kvalitní návrat do mistrovského utkání, i když dlouhodobá absence sportu mu svaly příliš neposílala a často se nechal od míče soupeřem snadno odstrčit. I tak vsítil dva hezké góly a svůj výkon prezentoval krásnými kličkami. Ostatní hráči se nijak nevymykali z řady svých dlouhodobě předváděných výkonů.

Výše uvedené hodnocení platí pro hřiště u trenéra P. Knápka, kde se nám oba uvedené týmy v poločase vyměnili. Tedy soupeř měl na tomto hřišti poskládaný tým, který byl pro obě naše sestavy nad jejich síly. Naopak na hřišti u trenéra P. Tvrdka se celkem dařilo, oba dva poločasy obě mužstva hrála proti soupeři velmi vyrovnaně.

Výsledek: 23 – 15 (poločas 8 – 8)

Góly: Ešner 4x, Teplý, 3x, Knápek 2x, Tvrdek, Enenkel, Bártů, Dovolil, Volf,  Nevdashov.

Trenéři: Tvrdek, Knápek