Na šance výhra, na góly porážka

Meteor Praha – Dukla JM

Starší přípravka, ročník 2009

Velmi těžké mistrovské utkání čekalo náš A-tým v sobotu, 30.03.2019 na Meteoru. Soupeře jsme dosud nikdy neporazili. V případě naší výhry bychom ho vystřídali na druhém místě tabulky. Kluci byli nažhavení a od prvních chvil bojovali jako o život. Zatímco v první a poslední čtvrtině jsme hráli naprosto vyrovnanou partii, na kolena nás srazila čtvrtina druhá a třetí. Musíme uznat, že soupeř byl prostě lepší. Začíná nás trochu trápit chronické neproměňování šancí, kterých jsme schopni vytvořit si požehnaně. Ani střelba z větší vzdálenosti tentokrát nechyběla, nicméně trefit se mezi tři tyče nám dělá nemalé problémy.

Sestava 1. hřiště: Meduna, Válek, Nevdashov, Bártů, Tvrdek, Hiduts, Topič

Výsledek: 13 – 6

Čtvrtiny: 2 – 1, 5 – 0, 3 – 2, 3 – 3

Prostor v zápase A-týmu dostal premiérově Maksík Hiduts, který za poslední týdny udělal ohromný výkonnostní skok nahoru. Konečně se výrazněji gólově prosadil řízný bek Honzík Válek. Na tomto hřišti nám činila velké potíže rozehra od brankáře.

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Vrána, Kakos, Baleja, Knápek, Enenkel, Nedvěd

Výsledek: 15 – 5

Čtvrtiny: 0 – 1, 3 – 1, 8 – 0, 4 – 3

Totální propad v obranné činnosti ve třetí čtvrtině pro nás znamenal vysoký gólový příděl a porážku v utkání. Na druhou stranu je nutné kluky pochválit za důsledné napadání a bojovnost. Zejména v první čtvrtině s tím měl soupeř výrazné potíže. Hattrickem se blýskl Míša Nedvěd.

Celkový výsledek: 28 – 11 (2 – 2, 8 – 1, 11 – 2, 7 – 6)

Branky: Nedvěd 3x, Válek 2x, Enenkel 2x, Topič 1x, Tvrdek 1x, Knápek 1x, Kakos 1x

Trenéři: Dovolil, Meduna, Tvrdek, Knápek

Další výsledky naší soutěže: Admira – Háje 27:15, Xaverov – Braník 39:17, Podolí – Motorlet 15:34, FA – Aritma 21:15

Další důležité a těžké utkání nás čeká v sobotu, 06.04.2019 na domácím hřišti na Mikulce proti dosud neporaženému celku Xaverova.