Máme za sebou první měsíc  v plném nasazení, který byl spíše „seznamovací“.

Po prázdninách dětem většinou chvíli trvá, než si opět přivyknou na pevnější režim plný povinností. Jsou zas o rok starší a náročnost učení (ať už ve škole nebo i při sportu) bude trochu vyšší. A některým zpočátku dělá problém vše zvládat a soustředit.

Bohužel se to projevilo i v zápasech Elite. Ve většině zápasů nám chyběl větší zápal pro hru, soustředěnost a nasazení po celý zápas.

Je fakt, že jsme na druhém hřišti přešli na nový systém rozestavení v poli a chce to ještě čas, než to doladíme. Ale musíme konstatovat, že se nám to postupně daří a projev na hřišti je čím dál víc podobný k našim představám. Navíc se nám už na druhém hřišti postupně stabilizuje osa týmu. Bohužel nás teď aktuálně trápí hlavně proměňování šancí, které si vytvoříme, a bez gólů se prostě zápas vyhrát nedá.

Na prvním hřišti nám to zatím nejde tak, jak jsme si představovali a očekávali, vyjma zápasu se silným Motorletem, kde jsme byli více než jen vyrovnaným soupeřem (prohra 9:11 jen díky zahazování našich šancí). Největší problém nám momentálně dělá pohyb bez míče a laxní přístup některých hráčů při bránění i obsazování hráčů soupeře, což se logicky projeví i ve skóre zápasu (třeba s Aritmou 8:24 !!!).

V říjnu se tedy víc zaměříme na chyby, které nás trápí a také trochu na taktické věci a nácviky

Výsledky Elite:
1.kolo : FA Praha – Dukla JM   30:16
2.kolo : Motorlet   – Dukla JM   42:15
3.kolo : volno
4.kolo : Dukla JM – Aritma       12:38

Oproti Elite se nám náramně povedl vstup do druhé soutěže, která je určena především pro méně zkušené kluky a holky k rozehrání a seznámení se s pravidelným zápasovým rytmem. Postupně tak mají možnost připravit se na těžší zápasy, které je budou čekat při přechodu do Elite.

V zápasech této soutěže je totiž naopak na našich hráčích vidět velká chuť do hry a obrovské nasazení po celý zápas. Tak jen tak dále!!!! Tady jsme opravdu s klukama a holkami spokojeni. I když i tady je neustále co zlepšovat.

Výsledky soutěže H3H :
1.kolo : D. Počernice – Dukla JM             15:10