Malé derby ve prospěch našeho týmu.

FK Dukla JM : Kunratice 4 : 2   (0 : 0)

Sestava: Gruša, Urban, Kristen, Plánička, Hulínský, Vrátil, Janoušek, Lafek Martin, Černý, Rabenseifer, Zelenka, Lafek Matyáš, Novotný, Bartoš.

V sobotu k nám zavítali hosté z Kunratice, kteří byli na třetím místě tabulky, a prezentují se dobrým fotbalem. Začali jsme svižně a hned v 1‘ se po krásné kombinaci dostal do vyložené šance Martin Lafek, ale bohužel netrefil balon, jak chtěl. V zápase jsme byli aktivnější, lépe kombinovali a dostávali se i do šancí. Soupeř několikrát zahrozil z rychlých brejků, především po své pravé straně, kde měli opravdu rychlého, šikovného hráče. Poločas skončil 0:0, ale určitě se bylo na co dívat. Do druhé půle jsme vstoupili svižně, sebrali jsme soupeři balon při rozehrávce, Zelenka přihrál Martinu Laikovi, ten přehodil gólmana a otevřel skóre 1:0. Soupeř zvýšil aktivitu a hra měla náboj i tempo. Druhý gól vybojoval velmi dobře hrající Vrátil, který po celý zápas zásoboval naše hráče centry z pravé strany. Naběhl si na dlouhý pas, zasekl míč ve vápně a chtěl odcentrovat. Trefil ruku soupeře a nařízený pokutový kop proměnil Kristen. Hosté úplně otevřeli hru a hráli vabank. Tím nám umožnili dostávat se do brejků. Třetí gól byl nádherný, génius Janoušek prošel obranou soupeře a postupoval sám na gólmana. Tady Jirka ukázal svůj charakter. Mohl zakončit sám, natáhl na sebe gólmana a přihrál osamocenému Martinu Lafkovi do prázdné brány 3:0. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale soupeř z Kunratice se nevzdával. Odměnou bylo snížení na 1:3, kdy po své pravé straně prošel útočník soupeře, krásně přihrál pod sebe a osamocený hráč doklepl do prázdné brány.

To nebylo vše. Největší lahůdka pro fotbalové fajnšmekry bylo sólo Jirky Janouška, který obešel dva hráče soupeře, jako by to byla ta nejjednodušší věc na světě, položil na zem i gólmana a došel až do prázdné brány! 4:1.

Ani teď soupeř nepolevil. Získali balon při naší rozehrávce a bylo to 2:4. A hráči Kunratic se nevzdávali a dostali do další gólové šance, protože my jsme si mysleli, že je rozhodnuto a zápas podcenili, stejně jako ten s Podolím, kdy jsme vedli 8‘ před koncem 5:2, aby to nakonec skončilo 5:4.

Kunratice si vytvořili ještě dvě gólovky. Jednu chytil Gruša a druhou přestřelil vysoko nad naši bránu. Za zmínku stojí ještě špatné vyběhnout našeho gólmana na roh velkého vápna, kdy byl u balonu pozdě a z mého pohledu se dala kopat penalta proti nám. Rozhodčí byl blízko a posoudil to jinak, což se samozřejmě nelíbilo Kunraticím. ( Chápu to).

Každopádně zápas to byl a hezký a vyhrát jsme si jasně zasloužili. Kunraticím přejeme vše nejlepší v dalších zápasech. U nás hráli rozhodně dobře.

Petr Sykora trenér