Letní příprava se soustředěním. 

Mladší žáci U-13 

Letní přípravu jsme zahájili 18.9. v Praze. Kde jsme se zaměřili hlavně na to, abychom byli neustále v kontaktu s míčem. Příprava v Praze trvala šest dní, ve kterých jsme odehráli dvě přípravná utkání. Jedna parta si zahrála s Viktorkou Žižkov a druhá se Sokolem Kolovraty. Všichni hráči měli stejné zápasové vytížení, což bylo fajn, jelikož se nám blížilo herní soustředění. Na herní soustředění jsme odjeli do Penzionu ZUBR na Vysočině. Denní program byl našlapaný a kluci večer padali do postelí jak švestky. I během soustředění jsme odehráli dvě přípravná utkání se soupeři, kteří měli dva rozdílné styly hry. V prvním utkání byl soupeř starší, hrál jednoduchou hru dlouhých míčů a každý souboj dojížděl na 100 %. Soupeře jsme fotbalově přehrávali, ale nevyvarovali jsme se chyb při zakládání útoku. Po 70 min jsme vyhráli 5:2,  nastavili jsme ještě dalších  30 min, kde už nám došly síly a celkově prohráli 5:6. Všichni kluci bez vyjímek si zahráli. Do dalšího utkaní jsme už museli tým zredukovat, z důvodu všelijakých šrámů z tréninků. Tentokrát byl soupeř naopak technický, vše řešil fotbalově. Bylo to velmi pěkné utkání. Soupeř byl rychlejší a dynamičtější, ale my jsme předvedli větší fotbalovost. A i přes těžké nohy jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Po 60 min výhra 3:4. Potom nastavení dalších 20 min celkově 5:6. Ostatní, co nebyli na zápase, měli lehčí trénink. Večer jsme se znovu podívali na celé utkání na plátně a mohli jsme zápas s kluky rozebrat a ukázat jim dobré i špatné situace a řešení v zápase. 
Soustředění se velice vydařilo, nejenom po fotbalové stránce, ale také ubytování a strava byly perfektní, velmi příjemný personál, který nám ve všem vyšel vstříc. 
SK Nedvědice Perštejn vs FK DJM  (2 : 5)  po nastavení 6 : 5 
SK Bystřice nad Perštejnem vs FK DJM (3 : 4) po nastavení  5:6 
Po příjezdu ze soustředění jsme odehráli poslední přípravné utkání před začátkem soutěží. A zde nás čekal nejtěžší soupeř v přípravě – Dukla Praha. S prvním poločasem a půlkou druhého jsme byli spokojeni, potom už nám rychleji docházely síly. Výsledek po 70 min 5:13. Celkově 5:19. Nastavení někteří hráči už dohrávali tzv.  „na morál“, ale nikdo nic nevzdal a všichni makali, co jim síly stačily. A za to velká pochvala. Opět si všichni zahráli a my trenéři jsme mohli vidět kluky i v jiných situacích, jak kdo reaguje. 
Celkově jsme spokojeni s přípravou a bude hodně těžké vybírat sestavu na mistrovské utkání. Všichni dobře pracují, mají nasazení a chtějí se do sestavy prosadit.