Kvalitní soupeř v generálce před prvním mistrákem

Dukla JM 2009 vs. Dukla Praha 2010

V rámci středečního tréninku jsme si na Mikulku ke generálce před prvním jarním mistrovským utkáním pozvali velmi kvalitního soupeře – tým Dukly Praha. Ačkoli se jednalo o soupeře o rok mladšího, kvalitou předvedené hry nás chvílemi výrazně převyšoval. Utkání jsme odehráli na třech hřištích a na žádném z nich nám hbitý, rychlý, houževnatý a pracovitý soupeř nedal jediný míč zadarmo. Opět jsme byli svědky mnoha krásných fotbalových okamžiků, tomuto klání přálo nejen nádherné počasí, ale i slušná divácká návštěva a podpora fanoušků.

 

Sestava 1. hřiště: Enenkel, Dovolil, Meduna, Ešner, Baleja, Nevdashov, Tvrdek, Knápek

Sice menší a mladší, ale neohroženě bojující kluci soupeře, nenechali důrazným napadáním rozehrávky našemu týmu ani vteřinu času na týmové pojetí hry, které poslední týdny začal velmi hezky praktikovat. Naši kluci si vyzkoušeli, co znamená hrát pod tlakem na balón, a jsme tomu jedině rádi. Ukázalo se, že jedinou protizbraní je roztáhnout hru po celé ploše hřiště a tím ušetřit milisekundy při napadání soupeře k nějakému našemu nápadu a kreativitě. 

Výsledek: 16 – 4 (3 – 1, 5 – 0, 3 – 1, 5 – 2)

Branky: Enenkel 5x, Knápek 3x, Baleja 2x, Dovolil 2x, Ešner 2x, Meduna 1x, Tvrdek 1x

 

Sestava 2. hřiště: Kakos, Nedvěd, Topič, Bártů, Volf, Bezouška, Ginley, Oth, Vamberský

Zejména v poslední čtvrtině předvedli naši kluci ódu na útočný fotbal. Bohužel však po zbytek zápasu na úkor obranné části hry. Ta jako by pro nás neexistovala. Nebyla vůle se vracet a odpovědně bránit. A podle toho také vypadal konečný výsledek.

Výsledek: 14 – 20 (2 – 5, 1 – 10, 2 – 5, 9 -0)

Branky: Nedvěd 5x, Volf 3x, Oth 2x, Vamberský 1x, Bártů 1x, Kakos 1x, Topič 1x

 

Sestava 3. hřiště: Kalmus, Foltýn, Černý, Vrána, Trůta, Zouhar, Forman, Kozlovskyj

Velmi rychle a urputně hrající soupeř dělal na tomto hřišti našim klukům obrovské problémy. Velmi často jsme nestíhali bránit, do útoku jsme přecházeli velmi pomalu, výrazně chyběla individuální rychlost, ať už s míčem nebo bez míče, zakončování bylo velmi kostrbaté. V bráně se hezky blýskli Vojta Vrána s Oliverem Zouharem. Nedostávalo se nám po většinu utkání ani kondice, vázla obrana a osobní bránění pohyblivého soupeře.

Výsledek: 11 – 23 (3 – 4, 3 – 5, 3 – 4, 2 – 10)

Branky: Černý 3x, Foltýn 2x, Kalmus 2x, Zouhar 2x, Forman 1x, Vrána 1x

 

Trenéři: Meduna, Dovolil, Tvrdek, Knápek