Hezký vstup do nové sezóny

Admira – Dukla JM A-tým

Starší přípravka, ročník 2009

Důležitým vítězstvím vstoupili naši borci z A-týmu do nové sezóny kategorie „starší přípravky“. V úvodním kole nás na svém hřišti přivítala nevyzpytatelná Admira, a to v neděli, 09.09.2018. Hrálo se na krásné trávě hlavního stadionu za slunečného počasí – podmínky pro fotbal naprosto ideální. V zápase jsme se museli vyrovnat s několika nepříznivými faktory. Jednak náš kádr po konci prázdnin a se vstupem do školy postihla velmi silná marodka a v tomto zápase nás tedy museli podpořit borci, kteří měli už v nohách páteční zápas za tým B. Stále si zvykáme na jiný hrací systém s pěti hráči v poli a na o trochu delší hrací čas utkání. I když jsme utkání odehráli prakticky bez střídání, ukázalo se, že kondičně jsou naši fotbalisté připraveni výborně a srpnové soustředění v Seleticích začíná sklízet své ovoce. Do poločasu s námi soupeř stačil držet ještě krok, po půli však fyzicky odpadl a naši kluci po dramatickém průběhu a v krásném utkání přesvědčivě zvítězili.

Sestava 1. hřiště: Meduna, Nevdashov, Tvrdek, Knápek, Ešner, Černý, Foltýn

Čtvrtiny: 5 – 0, 3 – 3, 3 – 4, 1 – 6

Na tomto hřišti nám absolutně utekl začátek zápasu, kdy vznikl výrazný brankový rozdíl. Ten se nám podařilo dohonit až v poslední čtvrtině utkání. V úvodu se nedařilo efektivně bránit, pozdě jsme dostupovali soupeře a nedařilo se ani střelecky našim osvědčeným kanonýrům. Do poločasu však kluci ze sebe setřásli počáteční nervozitu a rozjeli vlak, kterému náš soupeř prostě nestačil. Ostrostřelec Ešnerse probudil až v poslední čtvrtině, kdy nastřílel hattrick a zachránil tak na tomto hřišti důstojný výsledek. Utkání hezky odjezdili Maty Černýzvaný Black a Ondra Knápek. Se sebezapřením a s mírnou teplotou, ale o to statečněji, odehrál zápas Pája Tvrdek. Chválíme i Kubu Foltýnaza výpomoc a podporu kluků z A týmu tím, že byl k dispozici kdykoli naskočit na obou hřištích kdykoli někdo potřeboval oddechnout. A to i přesto, že byl povolán k zápasu teprve 2 hodiny před výkopem.

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Baleja, Bártů, Šefraný, Enenkel, Zouhar

Čtvrtiny: 1 – 3, 3 – 3, 2 – 5, 2 – 3

Zde kluci z Dukly JM přistoupili k utkání velmi zodpovědně, hráli s nadšením a obrovskou chutí. To přineslo kýžené a přesvědčivé vítězství. Střelecky se prosadil Marek Enenkel, i přes (nebo snad právě pro…) věčně rozvázané tkaničky dělal soupeři svým pohybem obrovské starosti. Pilně zápas odjezdil Maxík Šefraný, velice užitečný hráč od začátku do konce. Obraně dominoval, a snad právem zvolený nejlepším hráčem utkání, Karel Baleja, podporovaný neprůchodným Olíkem Zouharem. Směrem dopředu neúnavně tvořil Ondra Bártů. Fantastickým výkonem v bráně dal o své dobré formě vědět opět Kuba Dovolil.

Výsledek: 21 – 27 (6 – 3, 6 – 6, 5 – 9, 3 – 9)

Branky: Ešner 6x, Enenkel 5x, Šefraný 4x, Černý 3x, Baleja 3x, Bártů 2x, Knápek 2x, Nevdashov 1x, Meduna 1x

Pánové gratulujeme, toto je velké a velmi důležité vítězství!!!

Trenéři: Dovolil, Meduna, Tvrdek, Knápek

V druhém kole nás čeká v domácím utkání na Mikulce velice těžký soupeř z Meteoru. Zápas se odehraje v neděli, 16.09.2018 v 8,30 hod.