Fotbalpraha.cz Zličín na Dukle vyfasoval sedmičku

Hosté ze Zličína přijeli na Chodov bez zraněných Žáka a Merty, domácím chyběl brankář Kudrna, který přestoupil do divizní Hostouně. Zličín na jaře ještě neprohrál, naopak domácí prohráli dvakrát v řadě. Měli tedy co napravovat. A povedlo se jim to měrou vrchovatou. Do sítě Zličína nasázeli sedm gólů a vrátili mu podzimní porážku 2:1 i s úroky.

V 5. minutě poprvé střílel domácí Janoušek nepřesně. Na druhé straně Bous nestihl riskantní malou domů Markuziho. V 10. minutě se poprvé zastřeloval Kotlík. Svůj pokus o přehození brankáře hostů Blahovce ale nasměroval jen do jeho rukavic.

Za minutu už se Kotlík mohl radovat. Přes Valouška se s míčem dostal až do šestnáctky, jeho křížná střela před Blahovcem skočila a zapadla mu k levé tyči. Zličínský golman se musel trošku červenat. Kotlík byl při chuti a po dalším úniku z levé strany hledal před brankou Tomana, tomu v poslední chvíli míč ukopl Krejčí.

Hosté byli blízko vyrovnání ve 20. minutě. Na levé straně se šikovně uvolnil Gröbl, ale jeho střílená přihrávka před branku prolétla podél ní, aniž se Bous dostal k dorážce.

Zbytek poločasu patřil jednoznačně domácím. Inneman ve vápně připravil palebnou pozici Janouškovi,
ten vystřelil slabě a Blahovec neměl problémy. Ty mu vyrobil po dvou minutách spouhráč Krejčí. Přetažený centr Janouška na zadní tyč napálil do Krejčího Kristen, míč se od něj odrazil do tyče a na roh.

Za minutu to byl opět Janoušek, který z levé strany přetáhl centr k zadní tyči, kde byl opět Krejčí, tentokrát však hlavou poslal míč do vlastní branky a bylo to 2:0. Třetí gól domácích přidal  Janoušek. Zůstal volný
na rohu malého vápna a centr z pravé strany z voleje namířil přesně k tyči.

V poslední minutě první půle si hosté vybojovali rohový kop, ale víc než malé zmatky před domácí brankou
z toho nevznikly.

Radost hostům přinesla až 48. minuta. Gröbl se z levé strany prokličkoval do vápna, před brankou našel Zahálku a ten pohotovou dorážkou snížil na 3:1. Další zaváhání domácí obrany mohl potrestat Bous,
ale míč mu unikl do zámezí.

Tyto okamžiky probraly domácí z letaragie a opět se do svého soupeře zakousli. Centr Innemana hlavou nsměroval Vidlička těsně nad. Vzápětí ve vyložené šanci lajdácky vystřelil Janoušek. V 57. minutě na pravé straně domácí rozehráli rychlý aut a Vidlička z následného centru našel před brankou úplně volného Kotlíka, který pohodlně přidal svůj druhý gól zápasu.

Ani čtvrtý gól nezlomil sympatickou snahu hostů o ofenzívu. Po přímém kopu Zahálky napálil z těžké úhlu míč do tyče Gröbl. A Zahálkovu táhlou střelu z dálky musel likvidivat Štěpánek.

V 65. minutě Kotlík zkompletoval hattrick. Na hranici vápna si skvěle zpracoval dlouhý pas Slabého
a neomylně zakončil na 5:1. Za šest minut vyslal do úniku Tomana kolmou přihrávkou Janoušek a domácí útočník poslal míč za záda Blahovce pošesté.

Když domácí zahodili několik dalších šancí, mohli se druhé branky dočkat hosté. Středem obrany Dukly
se protáhl Škrečko, ale sám před Štěpánkem hledal ještě Zahálku, bohužel ho nenašel.

Tečku za zápasem udělal nejhezčí fotbalový okamžik. Janoušek v 87. minutě naservíroval míč na střed hřiště před rozeběhnutého Vidličku a ten bez váhání napálil míč do levého horního rohu branky Zličína.
7:1 a konec.

Dukla Jižní Město – FC Zličín 7:1 (3:0)
Branky: 11., 57. a 65. Kotlík, 29. vlastní Krejčí, 39. Janoušek, 71. Toman, 87. Vidlička – 48. Zahálka.
ŽK: 71. Inneman (Dukla). Rozhodčí: Tikal – Kalcovský, Laštovička. Diváků: 50.
Dukla JM: Štěpánek – Solař, Markuzi, Slabý – Farkaš – Inneman (80. Novotný), Kristen, Janoušek, M. Lafek (75. Jíra) – Toman (80. Rabenseifer), Kotlík (75. Bičaník). Trenér: Josef Světlík.
FC Zličín: Blahovec – Horák, Zahálka, Valoušek, Krejčí – Müller (69. Skála) – Škrečko, Kokeš, Gröbl
(74. Čvančara), Šindelář – Bous. Trenér: Martin Hořejší.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Pro nás tohle byl důležitý zápas po dvou prohrách, kdy jsme za 180 minut vstřelili jen jednu branku. Utkání poznamenalo to, že Zličín nebyl v optimální sestavě. Chyběl jim nejlepší hráč Merta. Nám se podařil vstup do zápasu. Já si myslím, že od té desáté minuty jsme šli za vítězstvím. Dneska mi nezbývá nic jiného než kluky pochválit. Takhle bych si představoval, že by to z naší strany mělo vypadat.”
Martin Hořejší (Zličín): „Máme hodně zraněných hráčů a nakonec museli dva se zraněním nastoupit, Gröbl a Kokeš. Nemohli jsme s nimi počítat na sto procent. I přesto byl od nás přístup k zápasu hodně špatný. Špatně jsem vyplňovali hřiště. Dali jsme sami soupeři šanci, aby šel do vedení. Pak zasloužené ovládli hru a dovedli to k vysokému vítězství. Zkoušeli jsme něco nového, chtěli posunout Šindeláře víc dopředu, aby mohl víc útočit. Bohužel se nám to vymstilo. Další zápas se musíme vrátit k tomu, co jsme hráli.”

Nejlepší hráč Dukly: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč Zličína: Martin Zahálka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Inneman (Dukla).