Fotbalpraha.cz S Duklou chci na bednu a sám chci vyhrát soutěž střelců, říká Kotlík po hattricku

Hattrick do sítě Horních Měcholup pasoval kanonýra Ondřeje Kotlíka (na fotografii vpravo) zatím za druhého nejlepšího střelce Pražská teplárenská přeboru. Soupeř nechal třiadvacetiletému střelci prostor před brankou a ten tvrdě trestal. „Ve vápně jsem byl skoro sám,“ usmíval se po výhře 4:0 útočník, který by chtěl soutěž kanonýrů vyhrát. První Micka z ČAFC má 18 zásahů, Kotlík je jen o gól zpět.

Zdá se mi, že když je v pohodě Ondřej Kotlík, tak Dukla JM vyhrává. Co vy na to?
No, už to tak vypadá. (směje se) Jsem rád, že mi to tam padá. Navázali jsme na výkon se Zličínem (7:1), potřebovali jsme se zvednout po Újezdu. Jsem rád, že jsme to třemi body proti Měcholupům potvrdili.

Začátek jara měl do ideálu daleko, že?
To tedy jo. Prohráli jsme sice s prvním Motorletem, ale v tom zápase jsme byli určitě lepší. Prohráli jsme taky na Braníku, kde rozhodl první poločas, tam jsme vzadu dvakrát propadli, soupeř to potrestal góly a bylo po zápase.

Na ten zápas jste si teď musel vzpomenout. Jen tady byl rozdíl, že góly střílela Dukla, přesněji vy…
Vyšlo nám to parádně. Řekli jsme si, že musíme proměnit první šanci a povedlo se nám to. Chtěli jsme se dostat do klidu a přesně jsme to splnili. Pak už se nám hrálo krásně. Jsme rádi, že jsme mohli potěšit fanoušky. Za sebe jsem rád, že to tam na začátku padlo hlavou, všichni jsme se uklidnili a už to šlo.

V úvodu jste byl proti Měcholupům možná stoprocetní, co střela – to gól. Překvapilo vás, kolik prostoru jste od obrany soupeře dostal?
Jo, jo. Byl jsem skoro sám ve vápně. Nebyl jsem nikým hlídaný. Byly to pro mě docela lehké góly a čistý hattrick, asi budu muset dát nějakou korunku do kasy. (směje se)

V první půli jste stál ještě u trestného kopu, nakonec jste ho ale nechal rozehrát spoluhráče. To už jste čtvrtou trefu nechtěl?
To jsme chtěli jen soupeře oklamat, že budu kopat já, aby si dával pozor i na mě. Šance na čtvrtý gól jsem během utkání měl, ale jsem rád, že tam padly ty tři. A potvrdil jsem, že se mi teď docela daří.

Na podzim jste vedli nad Horními Měcholupy 2:0 a skončilo to 2:2. Nenapadlo vás třeba, když jste vedli o dvě branky, ještě musíme přidat třetí gól, aby byl klid?
Jejich trenér na ně během zápasu něco takového řval, že se jim to na podzim taky povedlo ze stavu 2:0 dostat zpátky. Tak jsme dali třetí i čtvrtý gól a bylo to.

V poločase jste nejdřív ani nešel do kabiny. To jste si říkal, že je hotovo a nemáte se spoluhráči co řešit?
Na zápas se přišla podívat ségra, tak jsme probrali kolik jsem dal gólů… Ale pak jsem do kabiny samozřejmě šel, řekli jsme, jak to hrát a šli jsme na ně. Už to tak dobré nebylo v tom, že jsme žádný gól nepřidali, ale udrželi jsme nulu a to bylo nejdůležitější.

Už jste zdravotně v pohodě?
Teď víceméně ano a jsem rád, že to drží. Tak doufám, že to tak bude i dál až do konce sezony.

Kam chcete Duklu dostat?
Chceme skončit na bedně a jdeme si za tím.

V programu k zápasu jste říkal, že si na Horní Měcholupy věříte. A dal jste hattrick, co takhle vítězství v soutěži přeborových kanonýrů?
Sleduju tabulku střelců a byl bych rád, kdybych tu soutěž vyhrál. Uvidíme, ještě je před námi celá řada zápasů.

Trenér Jakub Slezáček o výkonu defenzivy Horních Měcholup v první půli
„O kvalitě Janouška a Kotlíka jsme samozřejmě věděli. Kdyby to bylo tak, že by nám soupeř nepůjčil balon, tak to vezmu a pogratuluji mu. Ale tohle byly pro mě nepochopitelné věci. Nesplnili jsme přístupem to, co jsem čekal, vzhledem k důležitosti zápasu. Když druhý nejlepší střelec soutěže dá do třiceti minut tři góly tak, že je sám ve vápně nebo na vápně, a může se rozmyslet, kam to dá, tak to prostě nechápu. Nebavíme se o individuálních chybách, k utkání v našem týmu dobře přistoupili jen dva hráči z jedenácti… Tak to ani jinak dopadnout na Dukle nemohlo. Soupeř dokonale využil naše nedostatky v defenzivní činnosti. Byl to náš nejhorší poločas v soutěži.“

Čelo soutěže přeborových střelců
1. Jan Micka – ČAFC – 18 gólů